Sukces Dominika Grędy z Opęchowa (gm. Troszyn). Zdobył złoto na Pucharze Polski MMA

Sporty walki 17 maja 2021 0 Komentarzy

W sobotę 15 maja w Sochaczewie odbył się Puchar Polski MMA - zawody rozgrywane w ramach najstarszych, a jednocześnie najlepszych zawodów amatorskiego MMA w Polsce – Amatorskiej Ligi MMA.  Zawodnik Victorii Ostrołęka oraz Berserkers Team Ostrołęka startujący w kategorii wagowej junior do 84 kg zwyciężył dwa pojedynki i tym samym został złotym medalistą Pucharu Polski w MMA.

W sobotę 15 maja w Sochaczewie odbył się Puchar Polski MMA - zawody rozgrywane w ramach najstarszych, a jednocześnie najlepszych zawodów amatorskiego MMA w Polsce – Amatorskiej Ligi MMA. Zawodnik Victorii Ostrołęka oraz Berserkers Team Ostrołęka startujący w kategorii wagowej junior do 84 kg zwyciężył dwa pojedynki i tym samym został złotym medalistą Pucharu Polski w MMA.

W walce półfinałowej Dominik Gręda spotkał się z reprezentantem Podkarpackiego Stowarzyszenia Defender z Sanoka Dawidem Boconiem. W tej walce stroną dominującą był zawodnik mieszkający w Opęchowie (w gminie Troszyn). Gręda wywierał presję i trzykrotnie obalił swojego przeciwnika, a na koniec rundy próbował poddać rywala dźwignią na nogę, ale do wykończenia zabrakło kilku sekund.

- Po czterech minutach walki dość dziwna decyzja sędziów o przyznaniu dwuminutowej dogrywki.  W dogrywce  podrażniony tym faktem Dominik nadal wywierał presję i już po 20 sekundach udało się jemu zajść za plecy a następnie poddać przeciwnika duszeniem zza pleców - relacjonuje trener Daniel Zaręba.

W walce finałowej przeciwnikiem reprezentanta naszego regionu był Tomasz Pyzel z klubu Aligatores Warszawa.

- Dominik świetnie zrealizował plan na walkę rozbijać przeciwnika ciosami prostymi po których przeciwnik ratował się próbą obalenia, chłodna głowa i kontrola pozwoliła po raz kolejny na zajście zza plecy, wpięcie nóg i poddanie rywala również duszeniem zza pleców już po 30 sekundach walki - opisuje szkoleniowiec. Tym samym Dominik Gręda został złotym medalistą Pucharu Polski MMA 2021 roku!

Trener Daniel Zaręba dodaje:

Ciężka praca przynosi efekty, Dominik jest przykładem pracowitości i dążenia do realizacji swoich celów. Z pewnością jeszcze nie raz będziemy słyszeć o jego kolejnych sukcesach. Serdecznie podziękowania również dla rodziców Dominika za poświęcany czas  oraz całej Gminie Troszyn na czele z Wójtem Panem Edwinem Mierzejewskim za udzielone wsparcie.

Dominik Gręda startuje i reprezentuje klub Victoria Ostrołęka – podopieczny Daniela Zaręby oraz Berserkers Team Ostrołęka – trenerzy Paweł Skuza i Gabriel Majek.