Sukces nauczycieli z naszego powiatu! Zdobyli Puchar Prezesa Okręgu Mazowieckiego ZNP

Inne 23 listopada 2021 2 Komentarze

20 listopada odbył się 16. Wojewódzki Turniej Nauczycieli i Pracowników Oświaty zorganizowany przez Oddział Powiatowy ZNP w Gostyninie, Uczniowski Klub Sportowy” Alfa” w Gostyninie, Szkołę Podstawową nr 3 im. Obrońców Westerplatte w Gostyninie (zawody przeprowadzono na jej terenie) przy współudziale  Okręgu Mazowieckiego ZNP w Warszawie. Dobrze wypadli reprezentanci naszego regionu.

Powiat Ostrołęcki w pięciu na siedem kategorii reprezentowało 14 tenisistów stołowych - z ZSZ nr 1 w Ostrołęce, PM nr 5 w Ostrołęce, SP w Łęgu Starościńskim, SP w Zalasie, SP w Krysiakach i ZPO w Kadzidle - w tym 11 członków ZNP  i 3 niezrzeszonych.

Nasi zawodnicy odnieśli znaczący sukces – zdobywając 63 punkty drużyna zdobyła pierwsze miejsce i Puchar Prezesa Okręgu Mazowieckiego ZNP pokonując 8 drużyn z różnych stron Mazowsza. Podium uzupełnili zawodnicy Powiatu Żyrardowskiego (47 pkt.) i gospodarzy (40 pkt.). Do zwycięstwa drużynowego walnie przyczyniły się panie: Małgorzata Białczak (ZPO Kadzidło) i Bożena Ziemska (ZSZ nr 1 w Ostrołęce) zajmując pierwsze i trzecie miejsce w swojej kategorii, brązowy medal wywalczył też Daniel Dziekoński (dyrektor SP w Krysiakach).

Nie bez znaczenia dla sukcesu była możliwość odbycia treningów przed zawodami w sali gimnastycznej ZSZ nr 1 w Ostrołęce przy aktywnym udziale dyrektora Cezarego Pilcickiego, który również zdobył punkty dla drużyny.