Sukces Nike podczas turnieju kadetek w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Siatkówka 13 września 2015 Komentarzy

Kadetki OTPS Nike Ostrołęka zajęły drugie miejsce podczas Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego. Zawodniczki prowadzone przez trenera Dariusza Piersę miały sporo pecha w spotkaniu finałowym. Puchar prezydenta pojechał do Stalowej Woli.

Ostrołęckie siatkarki kroczyły w tym turnieju od zwycięstwa do zwycięstwa, wygrywając oba spotkania w fazie grupowej - z zespołami Awiżenie z Litwy oraz SOS Mońki. Wygranymi zakończyły się także dwa kolejne starcia, dzięki czemu nasze siatkarki awansowały do wielkiego finału turnieju. W nim stoczyły bardzo zacięty bój z Vega MOSiR Stalowa Wola.

Pierwszy set padł łupem gospodyń, co jeszcze bardziej wzmogło apetyty licznie zgromadzonych kibiców na mistrzowski tytuł. W kolejnym secie siatkarki Nike przegrywały już nawet różnicą ośmiu punktów, lecz potrafiły zerwać się do walki i doprowadzić do emocjonującej końcówki. W niej lepsze okazały się zawodniczki z Podkarpacia i o zwycięstwie w turnieju rozstrzygnął tie-break. Trzeci set był niezwykle emocjonujący, przeżywaliśmy w nim dużą huśtawkę nastrojów, lecz ostatecznie to zespół gości wygrał na przewagi 16:14, zdobywając puchar Janusza Kotowskiego. Nasze zawodniczki musiały zadowolić się drugim miejscem, lecz i tak ich wynik można uznać jako spory sukces. Dobrze spisały się także młodsze koleżanki srebrnych medalistek - druga drużyna Nike prowadzona przez Tomasza Pakiełę zajęła dziewiąte miejsce.

Trzecie miejsce w turnieju zajęła ekipa San Pajda Jarosław po zwycięstwie w "małym finale" z ubiegłorocznym triumfatorem - Legionovią Legionowo. Po turnieju przyznano także nagrody indywidualne - MVP turnieju wybrano Dominikę Stępień, a poszczególne nagrody trafiły do: atakującej Alicji Ratowskiej, broniącej Magdy Piersy, rozgrywającej Martyny Gorzkiewicz oraz zagrywającej Wiktorii Kowalskiej. Najlepszymi zawodniczkami Nike wybrano Wiktorię Szczepanek (pierwszy zespół) i Sandrę Zuśkę (drugi zespół).

Pierwsza drużyna Nike Ostrołęka wystąpiła w turnieju w składzie Magdalena Piersa, Aleksandra Piersa, Klaudia Waśkiewicz, Klaudia Jadczak, Kamila Kolanowska, Aleksandra Damięcka, Natalia Ossowska, Joanna Rogaska, Anna Kaczyńska i Wiktoria Szczepanek. Drugi zespół Nike tworzyły Natalia Mierzejewska, Klaudia Lendzioszek, Zofia Dudziec, Karolina Żebrowska, Maria Sobczak, Marta Komosińska, Gabriela Kosek, Wiktoria Lipka, Sandra Zuśka, Gabriela Lendzioszek, Zuzanna Brewczyńska, Aleksandra Jadczak i Aleksandra Wnuk. Poniżej prezentujemy klasyfikację końcową turnieju.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Piłki Siatkowej Kadetek o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki: 1. Vega MOSiR Stalowa Wola, 2. Nike I Ostrołęka, 3. San-Pajda Jarosław, 4. Legionovia Legionowo, 5. Atena Warszawa, 6. Gim. Awiżenie (Litwa), 7. Olimpik Mońki, 8. Volejbolnaja Kamanda Biriuta (Białoruś), 9. Nike II Ostrołęka, 10. Joker Świecie, 11. Rigas Volejbola Skola (Łotwa), 12. SOS Mońki.