Sukces Oliwii Sobiech! Jest wicemistrzynią Polski

Sporty walki 30 listopada 2021 0 Komentarzy

W miniony weekend zawodnicy MKKK udali się do Radzymina, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate. Dla większości z nich był to pierwszy start w zawodach, podczas których w konkurencji kumite (walka w pełnym kontakcie) trzeba było mierzyć się z przeciwnikiem bez hogo (pancerz na tułów) i kasków na głowę. Taka formuła walki jest bardziej bezpośrednia i dotyczy zawodników pełnoletnich.

Najlepszy wynik z całej ekipy osiągnęła Oliwia Sobiech, która po trzech walkach zdobyła wicemistrzostwo Polski kategorii młodzieżowców. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego znakomicie odnalazła się w nowej dla siebie formule walki.

Klub relacjonuje:

Wykorzystując swoje najlepsze atuty, czyli niesamowite rozciągnięcie i szybkie kopnięcie na strefę jodan (strefa górna, głowa) eliminowała kolejne przeszkody, dzięki czemu znalazła się w finale, gdzie zabrakło bardzo niewiele by osiągnąć ostateczny triumf. Oliwia to zawodniczka, która mimo młodego wieku ma ogromny staż treningowy. W ostatnim czasie zalicza coraz więcej występów na różnego typu turniejach i zawsze znajduje się w ścisłej czołówce. Razem z kilkoma innymi zawodnikami młodego pokolenia tworzy w MKKK grupę ludzi, którzy na pewno jeszcze nie raz będą godnie reprezentować klub i Ostrołękę na arenie krajowej i międzynarodowej.

Reszta ekipy MKKK: Olga Boruch, Alicja Nalewajk, Katarzyna Lisiewska, Krzysztof Modzelewski, Michał Nienałtowski, Rafał Łuba i Jakub Nienałtowski swój udział w turnieju zakończyli na walkach kwalifikacyjnych, jednak większość z nich poległa z przeciwnikami, którzy ostatecznie wygrali swoje kategorie.

- Fakt ten pokazuje, że na każdym turnieju zawodnicy MKKK plasują się w czołówce, a jeśli ostatecznie nie zdobywają medali to po wyrównanych pojedynkach z najlepszymi w kraju - czytamy w klubowej relacji.

W zawodach wzięło udział 220 zawodników z 77 klubów z terenu całej Polski. Opiekunami grupy byli sensei Marian Zając, sensei Kinga Przybyłek, a w składach sędziowskich sensei Wojciech Domański.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.