Światowy Dzień Lekkiej Atletyki z udziałem ostrołęczan

Lekkoatletyka 16 maja 2017 0 Komentarzy

W minioną sobotę i niedzielę na stadionie KS Orzeł w Warszawie miał miejsce mityng pn. „Światowy Dzień Lekkoatletyki". Zawody te odbywają się pod patronatem IAAF, a ich głównym celem jest propagowanie lekkiej atletyki.  Impreza ta była jednocześnie eliminacją Drużynowych Mistrzostw Polski U-20 (juniorów). Zobacz wyniki reprezentantów ostrołęckich klubów.

OKLA Ostrołęka

Oczywiście w gronie uczestników prestiżowych zawodów w stolicy nie mogło zabraknąć reprezentantów OKLA Ostrołęka. Bardzo dobry występ zanotował Damian Niedźwiecki, który pchnął kulą na odległość 17,55 m, co dało mu rekord życiowy i pierwszą klasę sportową. Z kolei Magdalena Olszewska w konkurencji rzutu dyskiem uzyskała minimum na Mistrzostwa Polski juniorów. Poniżej pełne wyniki lekkoatletów OKLA:

Marcin Dobkowski 2001 – 1500m - 5’10,57
Sebastian Moszczyński 2003 – skok wzwyż – 175cm - rekord życiowy
Oskar Żebrowski 2000 – skok wzwyż – 160cm rekord życiowy
Oskar Żebrowski 2000 – pchnięcie kulą 5kg- 16,00m – rekord życiowy
Patryk Niedźwiedzki 2001 – pchnięcie kulą 5kg – 14,94m – rekord życiowy
Patryk Niedźwiedzki 2001- rzut dyskiem 1,5kg – 39,21m – rekord życiowy
Damian Niedźwiedzki 2000 – pchnięcie kulą 5kg – 17,55m – rekord życiowy – I klasa sportowa
Mateusz Boruch 1997 – rzut dyskiem 2kg – 38,00m – rekord życiowy
Klaudia Borkowska 1998 – 200m – 26,63s (-0,9)
Izabela Stefańska 2003 – 200m – 27,52 (-1,4)
Katarzyna Butler 2001 – 800m – 2’21,63 – rekord życiowy
Sandra Oleksiak 2003 – 800m – 2’45,52 – rekord życiowy
Natalia Mróz 2002 – 1000m – 3’35,18 – rekord życiowy
Karolina Berkowska 2003- skok wzwyż – 135cm – wyrównany rekord życiowy
Magdalena Olszewska 1999r – rzut dyskiem 1kg -36,96m – rekord życiowym – minimum na MPJ
Julia Mroczkowska 2002 – rzut dyskiem 0,75kg – 34,03m – rekord życiowy
Antonina Krupka 2003 – rzut dyskiem 0,75kg – 26,90m – rekord życiowy
Julia Zbiczyńska 2001 – rzut dyskiem 1kg – 23,70m – rekord życiowy
4x100m – Butler-Borkowska-Berkowska-Stefańska – 52,59s

UKS Siódemka Ostrołęka

W dwudniowych zmaganiach startowali także zawodnicy UKS Siódemka Ostrołęka. Najlepiej z nich wypadł Daniel Gadomski (98), który po porywającym finiszu wygrał bieg na 800 m z bardzo dobrym – zbliżonym do rekordu życiowego czasem – 1:54,82 s. Na drugim miejscu z czasem 51,21 s została sklasyfikowana sztafeta dziewcząt 4 x 100 m, które biegały w składzie: Aleksandra Szczęsna (01), Marta Łada (00), Victoria Ejzemberg (00) i Kornelia Suchecka (98). Także drugi w biegu na 3000 m był Adam Piątkowski (00) z czasem 9:18,94. Trzecie miejsce w skoku wzwyż wywalczyła Paula Wójtowicz (02). Na uwagę zasługują także wyniki Jakuba Cichockiego (01), który w biegu na 800 m uzyskał czas 2:01,82 s poprawiając swój rekord życiowy o ponad 8 sekund (ten sam zawodnik na 400m uzyskał czas 53,69 s poprawiając życiówkę o ponad 3 sekundy).

W czołówce swoich konkurencji znaleźli się także:

Kornelia Suchecka (98) – 5 miejsce w biegu na 100m – 13,08 (w eliminacjach 12,98 – rekord życiowy),
Aleksandra Ciechowicz (00) – 5 miejsce w skoku wzwyż – 130 (wyrównanie rekordu życiowego),
Wiktor Marciniak (00) – 7 miejsce w biegu na 400m – 52,81s,
Karol Rogoziński (99) – 7 miejsce w biegu na 1500m – 4:20,85 (prawie 4 sekundy poprawiony rekord życiowy)
Daniel Gadomski (98) – 8 miejsce w biegu na 400m – 52,97s
Paula Wójtowicz (02) – 8 miejsce w skoku w dal – 4,16m.

UKS Clan Ostrołęka

Pięciu zawodników UKS CLAN uczestniczyło w zawodach podczas Światowego Dnia Lekkiej Atletyki, które odbyły się 13 maja na stadionie warszawskiego Orła. Wszyscy ustanowili rekordy życiowe i troje z nich ustanowiło rekordy klubu.
Kinga Prusińska (Gim. Nr 1 Ostrołęka) w rzucie oszczepem zajęła 3. miejsce w kategorii młodziczek (U-16) wynikiem 25,10 m.

W tej samej konkurencji Jolanta Deptuła (II LO Ostrołęka) wynikiem 21,15 m  zajęła 4. miejsce w kategorii U-18 (juniorek młodszych). Magdalena Piątak (ZSZ 4 Ostrołęka) w biegu na 1500m zajęła  4. miejsce w kategorii  (U-18) juniorek młodszych uzyskując czas 5:25,17. Łukasz Demby (WAT Warszawa) wynikiem 4:35,02 zajął 3. miejsce w kategorii U-23 (młodzieżowiec). Kacper Oleksiak (SP 6 Ostrołęka) wystartował w biegu na 100 i 400m, zajął 4. miejsce w kategorii (U-16) młodzików w biegu na 400 m z czasem 1:15,19.