Świerdzewscy najlepsi w Teście Coppera. Zobacz wyniki

Lekkoatletyka 30 września 2021 0 Komentarzy

W czasie obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu UKS Clan działający przy II LO w Ostrołęce włączając się do ogólnoeuropejskiej kampanii #BeActive zorganizował 25 września 2021 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce Test Coopera dla Wszystkich. Znamy już wyniki!

W czasie obchodów Europejskiego Tygodnia Sportu UKS Clan działający przy II LO w Ostrołęce włączając się do ogólnoeuropejskiej kampanii #BeActive zorganizował 25 września 2021 roku na stadionie miejskim w Ostrołęce Test Coopera dla Wszystkich. Znamy już wyniki!

Była to już szósta edycja testu, służąca do oceny poziomu wydolności organizmu społeczności lokalnej, który polegał na 12- minutowym nieprzerwanym biegu.

W teście uczestniczyło 105 osób. Podobnie jak w ubiegłych latach więcej brało udział kobiet niż mężczyzn, łącznie pokonano 219,294 km (kobiety 109 505 km; mężczyźni 109 789 km). 

Było wielu uczestników, którzy próbowali po raz pierwszy swoich sił w teście, ale zaszczycili nas swoją obecnością również doświadczeni zawodnicy, którzy podjęli próbę bicia rekordu stadionu.

Klasyfikacja open kobiet:

1. Paulina Świerdzewska - Następny Krok - 3010 m

2. Oliwia Prachniak - UKS Clan - 2812 m

3. Natalia Zielińska - OKLA - 2708 m

Klasyfikacja open mężczyzn:

1. Damian Świerdzewski (Następny Krok) -  wynikiem 3935 m ustanowił nowy rekord stadionu, pobił własny rekord o 130 m,

2. Dominik Kowalczyk  (OKLA) - 3631 m,

3. Arkadiusz Borkowski (Następny Krok) - 3460 m.

Najmłodszą uczestniczką była 5-letnia Wiktoria Madrak, nieco młodsza od równie 5-letniego Jasia Olszewskiego. Najstarszy uczestnik miał 72 lata, pan Mieczysław Długołęcki, reprezentant UKS Clan.

  • Najliczniejsza drużyna - Szkoła Promocji Zdrowia z II LO i III LO
  • Najliczniejsza szkoła średnia  - II LO im. C.K. Norwida w Ostrołęce
  • Najliczniejsza szkoła podstawowa  - SP 10 im. Jana Pawła II w Ostrołęce
  • Najliczniejsza rodzina -  4-osobowa  rodzina Państwa Olszewskich i Jankowskich oraz Państwa Stolarczyk
  • Najliczniejszy klub – UKS Clan Ostrołęka

Zwycięzcy Testu Sprawności Fizycznej w ramach Narodowego Dnia Sportu:

Kategoria kobiety:

1. Malwina Mróz (255 pkt) ,

2 miejsce Oliwia Prachniak (232 pkt),

3 miejsce – Wiktoria Prusińska (224 pkt),

Kategoria mężczyźni:

1. Michał Dzwonkowski (244 pkt),

2. Paweł Goździewski (234 pkt),

3. Wiktor Wołosz i Konrad Dzwonkowski (po 216 pkt).

Wyróżniono klub i sztafetę  biorącą udział w Biegu Erasmusa „Bijemy rekord Polski 2021” w składzie Michał Brodacki (kapitan), Oliwia Prachniak, Kinga Prusińska i Łukasz Demby, która odbyła się w przeddzień Testu Coopera.

Najlepsi wyróżnieni zostali pucharami, dyplomami i nagrodami ufundowanymi przez naszych partnerów i współorganizatorów imprezy, szczególne podziękowania w imieniu obdarowanych kierujemy do Dyrektora Sklepu Sportowego Decathlon w Ostrołęce pana Marcina Lewandowskiego. Uczestnicy podczas organizowanego testu  mogli sprawdzić się również z wiedzy o patronie szkoły C. K. Norwidzie, w przypadające w tym roku 200 - lecie jego urodzin, którzy również byli nagradzani za poprawne odpowiedzi. Dziękujemy naszym współorganizatorom i partnerom, wszystkim tym, którzy wsparli naszą imprezę i włączyli się do organizacji VI edycji Testu Coopera w Ostrołęce

- podsumowuje klub UKS Clan Ostrołęka.

Impreza odbyła się pod patronatem: Prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego, Starosty Ostrołęckiego Stanisława Kubła, Dyrektora Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce wraz ze Szkołą Promocji Zdrowia w Ostrołęce  Pawła Rafała Natkowskiego.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.