Świerdzewski wygrywa w Lublinie i w całym cyklu City Trail

Lekkoatletyka 18 stycznia 2022 3 Komentarze

Damian Świerdzewski z Dzbenina wygrał bieg z cyklu City Trail, jaki odbył się w Lublinie. Wynikiem 16:06 pobił rekord 5-kilometrowej trasy.

Od pierwszego biegu CITY TRAIL miałem jasno sprecyzowany cel – chciałem wygrywać, ale też rozprawić się z rekordem trasy, bo wiedziałem, że jest on w moim zasięgu. Dzisiaj czułem presję, bo bardzo zależało mi na wygranej. Był to mój trzeci bieg i wygrana dawała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, a biorąc pod uwagę fakt, że w lutym i marcu najpewniej nie będę startować, kluczowe było dzisiejsze zwycięstwo. Na starcie pojawili się Wojciech Kopeć i Andrzej Starżyński – obaj to mocni biegacze. Presję wzmagał fakt, że nigdy nie wygrałem z Andrzejem. Z drugiej strony wiedziałem, że warunki są dobre, moja dyspozycja lepsza niż przed miesiącem, więc nie miałem nic do stracenia. Od początku ruszyliśmy bardzo mocno, w pierwszej części dystansu tasowaliśmy się z Andrzejem, ale taktyka była jedna – chciałem biec mocnym tempem, nie licząc na finisz, bo nie jest to moja najmocniejsza strona. Na mecie byłem bardzo zmęczony i zadowolony. To był świetny bieg i jestem z siebie bardzo dumny. Cieszę się, że w takim stylu przypieczętowałem wygraną w generalce. Jeśli będę miał możliwość, to w przyszłym roku wrócę na CITY TRAIL, ale najpewniej na warszawską trasę, bo będę miał bliżej z Ostrołęki, gdzie się przeprowadzam

- relacjonuje Damian Świerdzewski, cytowany przez stronę organizatora biegu citytrail.pl.

Dzięki tej wygranej biegacz z Dzbenina zapewnił sobie zwycięstwo w całym cyklu i - jak sam podkreślił - dwa ostatnie biegi raczej sobie odpuści, skupiając się na sprawach zawodowych oraz przygotowaniu do maratonu.

fot. City Trail

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
21:42, 18 stycznia 2022

Karol

Brawo Damian!!!

ocena: -         zgłoś
...
08:08, 19 stycznia 2022

Michał

Brawo Mistrzu!

ocena: -         zgłoś
...
13:43, 19 stycznia 2022

mm

Gratulacje!

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.