Świetna forma ostrołęckich pływaków: Grad medali UŚKS w Ciechanowie

Pływanie 15 października 2013 Komentarzy

12 października zawodnicy UŚKS Ostrołęka wzięli udział w zawodach pływackich o Puchar Starosty Ciechanowskiego. Ostrołęczanie zdobyli w tych zmaganiach aż dziewięć medali.

Najlepiej zaprezentowała się Marysia Murawska (rocznik 2003), która przywiozła  trzy srebrne medale oraz puchar za drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Pierwsze srebro wywalczyła w zaciętemu wyścigu na 50 m stylem dowolnym, kolejne dołożyła po wspaniałych wyścigach na 50 m stylem motylkowym i 50 m stylem klasycznym.

- Cieszą kolejne rekordy Marysi - mówi nam trener Włodzimierz Janczewski - Rokowania są dobre i myślę, że już za dwa lata będzie ona kolejną naszą pływaczką w reprezentacji Polski - dodaje.

Także chłopcy z rocznika 2003 startowali bardzo dobrze. Rafał Majkowski ma szczególne powody do zadowolenia, gdyż zdobył złoty medal na 50 m stylem motylkowym, był czwarty na 50 m stylem dowolnym i  piąty na 50 m stylem grzbietowym. Z brązowym medalem z zawodów wrócił Mateusz Śniadała za wyścig na 50 m stylem motylkowym, na 50 m stylem klasycznym był czwarty.

Kolejny świetny start zanotowali najmłodsi zawodnicy UŚKS, z rocznika 2004: Kamil Bojarski, Julia Bożomańska  i Martyna Kukuć. Kamil zdobył brązowy medal na 50 m stylem motylkowym oraz zajął czwarte miejsce na 50 m stylem dowolnym. Julia przywiozła brązowy medal z wyścigu na 50 m stylem grzbietowym i tylko a na 50 m stylem dowolnym zajęła piąte miejsce. Martyna uplasowała się na siódmej pozycji w stylu grzbietowym oraz na ósmej w stylu dowolnym. Wszyscy wymienieni ustanowili nowe rekordy życiowe.

Dobry start zanotował Karol Bojarski, który zdobył srebrny medal na 100 m stylem motylkowym i brązowy krążek na 100 m stylem grzbietowym a na 100m stylem dowolnym był piąty.