Świetny mecz Unii Basket. Zabielska show i wygrana z silnym rywalem

Koszykówka 11 listopada 2022 1 Komentarz

Koszykarki MUKS Unii Basket Ostrołęka mogły w bardzo dobrych nastrojach rozpocząć długi weekend. Ostrołęczanki pokonały u siebie silną drużynę GKK Grodzisk Mazowiecki. Spora w tym zasługa Amelii Zabielskiej, która rzuciła aż 34 punkty.

Wyzwanie było spore, bo GKK Grodzisk to - do czwartkowego wieczora - niepokonany zespół w rozgrywkach ligi U15 na Mazowszu. Jednak już początek meczu pokazał, że podopieczne Tomasza Pierzchały są bardzo dobrze dysponowane i walczą o pełną pulę. Pierwsza kwarta wygrana 21:10, kolejna 17:15 i wydawało się, że przewaga jest stabilna.

W drugiej połowie obudziły się jednak zawodniczki z Grodziska. W trzeciej kwarcie Unia Basket wygrała 19:18 i wciąż pewnie prowadziła, ale w ostatniej odsłonie rywalki rzuciły się do odrabiania strat. Nie miały nic do stracenia i wygrały tę odsłonę różnicą 10 punktów. Nie zdołały jednak odrobić wszystkich strat. Końcowy wynik był korzystny dla Unii Basket.

Unia Basket Ostrołęka - GKK Grodzisk Maz. 75:71 (21:10, 17:15, 19:18, 18:28)

Unia Basket zagrała w składzie (obok nazwiska liczba pkt): Amelia Zabielska 34, Maja Kaczmarczyk 11, Oliwia Woźniak 10, Blanka Podsadny 10, Maja Zięba 10, Martyna Jankowska 2, Julia Romanowska, Julia Szyszka, Zuzanna Wronowska, Olga Nosek.