Świetny start Amelii Kordel! Rekord życiowy i tytuł mistrzowski [WIDEO]

Lekkoatletyka 18 czerwca 2024 0 Komentarzy

W sobotę 15 czerwca odbyły się w Teresinie Mistrzostwa Mazowsza Dzieci w kategorii U-14. Znakomity wynik zanotowała Amelia Kordel, zdobywając tytuł mistrzowski i bijąc rekord życiowy. Brązowy medal w pchnięciu kulą trafił do Marii Jabłońskiej.

Spośród czteroosobowej reprezentacji UKS Siódemka Ostrołęka najlepiej wypadła Amelia Kordel (trener Dariusz Dąbrowski), która wygrała bieg na 1000m i została mistrzynią naszego województwa na tym dystansie, a jej wynik – 3:22,82s jest lepszy od dotychczasowej „życiówki" o prawie 5 sekund.

zdjecie

Brązowy medal w pchnięciu kulą (2 kg) zdobyła Maria Jabłońska (trener Marek Mierzejewski) z wynikiem zbliżonym do rekordu życiowego – 9,35m. Ósme miejsce w skoku w dal zajęła Laura Dąbrowska (trener Mierzejewski) z nowym rekordem życiowym – 4,47m. Także ósma w pchnięciu była Wiktoria Rutkowska (trener Mierzejewski) – 8,17m.