Świetny występ Janczewskiego i Ambroziaka na Mistrzostwach Polski Masters

Pływanie 18 czerwca 2022 2 Komentarze

W Olsztynie odbyły się Letnie Mistrzostwa Polski w pływaniu w kategoriach Masters pod honorowym patronatem prezydenta tego miasta Piotra Grzymowicza .Znakomity start zanotowali zawodnicy UŚKS Ostrołęka Adam Janczewski i Tomasz Ambroziak, zdobywając 6 medali w tym: 2 złote 2 srebrne i 2 brązowe.

Dwukrotnym Mistrzem Polski został Adam Janczewski. Pierwszy złoty krążek zdobył na 800m stylem dowolnym z czasem 9:41,51. Drugie złoto dorzucił na 200m dowolnym z czasem 2:06,25. Kolejne dwa srebrne medale po zaciętych wyścigach wywalczył na 200m zmiennym 2:25,49 i 100 z czasem 0:55,52 ustępując rywalom o setne sekundy, a brązowy krążek na 50m dowolnym z czasem 0:25,35.

Tymi świetnymi startami potwierdził swoją wysoką formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy Masters.

Świetny start zanotował także inny zawodnik UŚKS Tomasz Ambroziak, zdobywając brązowy medal na dystansie 200m stylem zmiennym z czasem 3:44,34. Na 400m dowolnym był czwarty, poprawiajac swój rekord życiowy.