Świetny występ ostrołęckich atletów! Brąz drużyny, złoto Kuleszy (zdjęcia)

Inne 10 grudnia 2018 3 Komentarze

W ubiegłą sobotę w hali w Siedlcach rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Mazowsza w podnoszeniu ciężarów w trzech kategoriach wiekowych (do 15, 17 i 20 lat). Nie zabrakło sukcesów w wykonaniu zawodników UKS Atleta Ostrołęka.Każdy klub z Mazowsza mógł wystawić dowolną liczbę drużyn w poszczególnych kategoriach wiekowych. UKS Atleta Ostrołęka wystawił jedną drużynę do lat 20, która gromadząc 626 punktów, została brązowym medalistą mistrzostw Mazowsza. Natomiast, druga drużyna do 17 lat wywalczyła piątą lokatę w rozgrywanych mistrzostwach. W klasyfikacji open, jako drużyna zgromadzili 782 punkty wg tabeli Sinclai'ra, co uplasowało ostrołęckich atletów na szóstej pozycji wśród mazowieckich klubów.

Klasyfikowano również w poszczególnych kategoriach wagowych obowiązujących tylko do końca tego roku. Pierwszym startującym atletą był Jakub Duszak ważący 64 kg. Ustanowił on, trzy nowe rekordy. Wyrwał 55 kg, podrzucił 68 kg co dało również nowy rekord 123 kg w dwuboju i piątą lokatę tej wagi.

Pozostała trójka reprezentantów Ostrołęki startowała w trzeciej grupie zawodników rozgrywanych zawodów. Przemysław Szabłowski i Rafał Gnoza rywalizowali w kategorii wagowej do 77 kilogramów. Przemek uzyskał w dwuboju 121 kg (55 rwanie+66 podrzut), poprawiając każdy bój o 6 kg, a ciężar dźwignięty w dwuboju miesiąc temu aż o 12 kilogramów. Natomiast Rafał wydźwigał 132 kg w dwuboju (rwanie 57 i 75 podrzut), poprawiając rwanie o 2 kg, podrzut o 5kg, a dwubój o 7 kilogramów. W tej kategorii wagowej Przemysław Szabłowski był dziewiąty, a Rafał Gnoza ósmy.

Jako ostatni podchodził do swoich prób Dominik Kulesza, którego występ należy uznać za koncertowy. Rwanie rozpoczął ciężarem 102 kg, w drugiej próbie zaliczył pewnie 110 kg, a w trzeciej poprosił na sztangę 115 kg, którą w pięknym stylu wyrwał nad głowę. Podrzut rozpoczął od 125 kg, drugie podejście wykonał na 135 kg, a trzecią próbę wykonał również bezbłędnie na sztandze ważącej 141 kilogramów. W dwuboju udźwignął 256 kilogramów, tym samym poprawiając rekord życiowy o 13 kg, w rwaniu o 4 kg więcej, a w podrzucie o 6 kilogramów. Tym wynikiem zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 105 kilogramów.

- Na takich ciężarach to już bardzo poważne dźwiganie. Bardzo piękny start wszystkich naszych zawodników pod względem uzyskanych wyników i 11 zaliczonych prób na 12 możliwych - podkreśla trener Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
15:17, 10 grudnia 2018

Netowiec

Trener Władziu to jest gość, daje czadu z chłopakami!

ocena: -         zgłoś
...
23:16, 10 grudnia 2018

tomaszek

Szacunek dla Trenera i Chłopaków. Widać progres. Zwierzęcą siłę będziecie mieć, tylko trenujcie wytrwale. Wystarczy spojrzeć na Szymona Kołeckiego czy innych ciężarowców. Powodzenia!

ocena: -         zgłoś
...
10:55, 11 grudnia 2018

Adaś

Świetny występ, świetny trener!!! Trener, który podtrzymuje tradycje rodzinne i ostrołęckie w podnoszeniu ciężarów!!!

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.