Świetny występ WOPR-OS w Redzie. Aż czternaście medali

Inne 09 października 2019 0 Komentarzy

Kolejny udany start, który zaowocował zdobyciem czternastu medali (4 złotych, 7 srebrnych,3 brązowych), odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęki. Tym razem wystąpili w trzeciej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym, która odbyła się 6 października w Redzie.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Maja Furmaniuk, Karolina Kaczyńska, Hubert Nakielski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski, Dawid Świercz. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych.

Bezkonkurencyjny w swoich startach był Hubert Nakielski, który w kategorii Open zdobył trzy złote medale w konkurencjach: 100 m kombinowane, 100 m ratowanie z pasem, 50 m holowanie manekina. Na tych samych dystansach z tym że w kategorii junior trzy srebrne medale zdobyła Karolina Kaczyńska, dla której był to bardzo udany powrót do startów w zawodach po prawie dwuletniej przerwie.

Kolejne trzy medale dla WOPR-OS w kategorii junior młodszy zdobył Kamil Bojarski: złoty medal na dystansie 100 m ratowanie z pasem oraz dwa srebrne medale na dystansach 100 m kombinowane oraz 50 m holowanie manekina. Dwa medale - srebrny na dystansie 100 m ratowanie z pasem i brązowy na 100 m kombinowane - w kategorii junior zdobył Kacper Mierzejewski. Natomiast najmłodsza zawodniczka Maja Furmaniuk, rywalizująca w kategorii młodzik, z zawodów wróciła z dwoma brązowymi medalami zdobytymi na dystansie 100 m kombinowane oraz 50 m holowanie manekina. Ponadto sztafeta męska WOPR-OS na dystansie 4x25 m pod wodą w kategorii open uplasowała się na drugim miejscu.

- Jestem bardzo zadowolony zarówno ze zdobytych medali jak i osiągniętych czasów na poszczególnych dystansach przez moich zawodników podczas Pomorskiej Ligi. Pokazuje to przede wszystkim, że nasze przygotowania  do Zimowych Mistrzostw Polski idą w dobrym kierunku – podkreśla prezes i trener WOPR-OS Dariusz Małkowski.