Szachiści opanowali Goworowo [ZDJĘCIA]

Inne 16 grudnia 2015 Komentarzy

W sobotę 12 grudnia w Zespole Szkół nr 1 w Goworowie odbył się II Powiatowy Turniej Szachowy "Szach-Mat". W zawodach, które rozegrane zostały w dwóch kategoriach wiekowych, wzięło udział 44 pasjonatów tego sportu. Zobacz wyniki rywalizacji.

W kategorii senior najlepszy okazał się Marcin Chojnowski, który w końcowej klasyfikacji wyprzedził Pawła Krajewicza oraz Jarosława Święcickiego. Niezwykle zacięta rywalizacja odbywała się również w kategorii juniorów. Wśród dziewcząt zwyciężyła Oliwia Zioło, przed Michaliną Kobus i Anną Kukulską. Zmagania chłopców wygrał natomiast Kacper Rydel, kolejne miejsca na podium zajęli Damian Polak i Beniamin Mróz.

Organizatorami zawodów byli Zespół Szkół nr 1 w Goworowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Goworowie oraz Uczniowski Klub Sportowy Trops. Sponsorzy nagród dla zawodników to starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł, wójt gminy Goworowo Małgorzata Kulesza, GOKSiR w Goworowie, ZS nr 1 w Goworowie oraz PHU Bursztyn Anna Sadowska.

Więcej zdjęć z imprezy znaleźć można na stronie internetowej gminy Goworowo.