Szczęśliwa trzynastka sztangisty z Ostrołęki

Inne 14 lipca 2022 0 Komentarzy

10 lipca 2022r. w Zamościu, zakończył się trzydniowy, finałowy turniej XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Podnoszeniu Ciężarów. Dla juniorek i juniorów młodszych (rocznik 2005 i 2006) były to także mistrzostwa Polski do lat 17. Ostrołękę reprezentował Aleksander Płodziszewski, sztangista Uczniowskiego Klubu Sportowego Atleta, podopieczny trenera Władysława Niedźwieckiego.

Po wcześniejszym zakwalifikowaniu się, rywalizował on w kategorii wagowej 81 kg. Zadanie nie było łatwe, ponieważ kategoria wagowa 81 kilogramów to najliczniej obsadzona kategoria. Zakwalifikowało się do niej aż 18 ciężarowców. Olek wyrwał 65 kg a podrzucił 88 kg, co dało w dwuboju olimpijskim 153 kg.

- Ten wynik uplasował ostrołęczanina na 13. pozycji juniorów młodszych w Polsce. Należy zaznaczyć, że jest postęp Olka, ponieważ w tym roku zajął lokatę o cztery oczka wyżej niż w 2021 roku - relacjonuje trener Niedźwiecki.

W klasyfikacji województw zwyciężyło lubelskie a na drugim stopniu podium wielkopolskie. Województwo mazowieckie zajęło trzecią lokatę, do czego swoją 2-punktową cegiełkę dołożył ostrołęczanin.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.