Sześć medali dla Ostrołęki w Pasłęku

Lekkoatletyka 17 września 2015 Komentarzy

Lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka oraz OKLA Ostrołęka mają za sobą start w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się 13 września w Pasłęku. Reprezentanci naszego miasta zdobyli łącznie sześć medali.

Jedyny krążek dla UKS Siódemka zdobył Adam Piątkowski. Wygrał on bieg na 600 metrów, osiągając czas 1:30,83 s. Dla Piątkowskiego było to ważne zwycięstwo także z innego powodu - dało mu ono kwalifikację na Mistrzostwa Polski Młodzików w Radomiu, które odbędą się 26 i 27 września w Radomiu. Spośród zawodników Siódemki blisko medalu był także Jakub Cichocki, który bieg na 1000 metrów ukończył na 5. pozycji z czasem 2:55,80 s. O sporym pechu może mówić sztafeta 4x100 metrów dziewcząt - zawodniczki Siódemki wygrały bieg finałowy z czasem 52,46 s, lecz przekroczyły strefę podczas jednej ze zmian i zostały zdyskwalifikowane. Poza konkursem rozegrano bieg na 1500 metrów, w którym triumfował Daniel Gadomski z czasem 4:15,22 s, w podobnym biegu u pań druga była Paulina Pilarska - jej czas to 5:11,31 s. Łącznie UKS Siódemka Ostrołęka zdobył 8 punktów do klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Pięć medali zdobyli lekkoatleci UKS Siódemka Ostrołęka - dwa z nich zdobył Oskar Żebrowski, triumfując w rzucie dyskiem z wynikiem 40.35 m, a także zdobywając brąz w pchnięciu kulą (13.58 m). W biegu na 100 metrów srebrny medal zdobyła Aleksandra Olewiecka z czasem 13.15 s. Medal z tego samego kruszcu w rzucie dyskiem zdobyła Maria Gawrych - jej dysk poszybował na odległość 33.75 m. Brąz zdobył Damian Niedźwiecki - w rzucie oszczepem uzyskał 49.42 m. OKLA zdobyła 21 punktów do Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży oraz zdobyła sześć miejsc na zbliżające się Mistrzostwa Polski Młodzików.