Szpital w hali im. Arkadiusza Gołasia? OTS Korona Ostrołęka mówi "stop"

Inne 02 listopada 2020 22 Komentarzy

Klub OTS Korona Ostrołęka zareagował na informację o możliwej lokalizacji szpitala tymczasowego dla pacjentów z koronawirusem w hali im. Arkadiusza Gołasia. "Mówimy stop" - piszą sportowcy.

Taką grafikę udostępnił klub OTS Korona Ostrołęka

Klub OTS Korona Ostrołęka zareagował na informację o możliwej lokalizacji szpitala tymczasowego dla pacjentów z koronawirusem w hali im. Arkadiusza Gołasia. "Mówimy stop" - piszą sportowcy.

W poniedziałek Urząd Miasta Ostrołęki poinformował, że strona rządowa i przedstawiciele spółek Skarbu Państwa wytypowali miejsce w Ostrołęce, w którym miałby powstać szpital tymczasowy dla pacjentów z podejrzeniem oraz chorych na COVID-19. To hala widowiskowo-sportowa im. Arkadiusza Gołasia. 

Szpital miałby funkcjonować w formie hybrydowej, tzn. 100 łóżek w hali sportowo-widowiskowej (strefa z chorymi) i 100 łóżek na zewnątrz w specjalnie przygotowanych kontenerach (strefa czysta - strefa przyjęcia pacjentów z podejrzeniem zakażenia). Pod uwagę brany jest także budynek internatu I Liceum Ogólnokształcącego z przeznaczeniem dla obsługi medycznej w tzw. strefie czystej

- przeczytaliśmy w komunikacie Urzędu Miasta.

Minęło kilka godzin i pojawił się stanowczy sprzeciw sportowców z klubu OTS Korona Ostrołęka - "Mówimy stop dla zamknięcia hali sportowej im. Arkadiusza Gołasia" - napisano na grafice, którą udostępnił klub w mediach społecznościowych. 

Rozpoczęliśmy już działania, aby szpital tymczasowy nie kolidował z zajęciami sportowymi w naszym mieście. Zwracamy się z prośbą do wszystkich środowisk sportowych aby dołączyli do nas

- informuje OTS Korona.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
22:57, 02 listopada 2020

X

Tyle osob umiera i umrze na covid a oni chca kopac gale...?

ocena: -         zgłoś
...
23:05, 02 listopada 2020

ostrołęczanin

Panowie właściciele Korony chcecie zarządzać klubem, a pierwszym płotkiem na którym się wywracacie jest problem przeniesienia zajęć piłkarskich dla dzieci na inną halę...
Proponowałbym jednak zacząć od prostszych rzeczy, np. aktualizacja zakładki "o nas" na facebooku.  

ocena: -         zgłoś
...
23:22, 02 listopada 2020

Serio?

Niech otworzą wam orliki. Takie zimy że śniegu nie ma u można kopać! Tyle szkół!!! Można raz w tygodniu A nie 2 albo 3 albo 4. Poza tym zaraz i tak wam zamkną zajęcia i tyle

ocena: -         zgłoś
...
01:37, 03 listopada 2020

Sledz

A może w muzeum niech sobie zrobią. Akurat świeżo.  

ocena: -         zgłoś
...
06:40, 03 listopada 2020

.

No, najważniejsze to teraz grać w piłkę, a korzyści dla miasta z tego szpitala to tam c***

ocena: -         zgłoś
...
07:22, 03 listopada 2020

Kibic

Znowu ktoś chciał zabłysnąć i mu nie wyszło. Nasz lokalny celebryta. Prezesie ogarnij najpierw swój bałagan i lepiej do innych spraw  się nie wtrącaj bo wyjdzie jak zawsze.  

ocena: -         zgłoś
...
07:28, 03 listopada 2020

katecheta

Czy prezesami szpitala na hali będą nasi z PiSu ? Bo chyba o to chodzi, dlatego nie powstanie w Łomży, Siedlcach albo Pcimiu.

ocena: -         zgłoś
...
07:36, 03 listopada 2020

Zalamana

Szpital będzie na parkingu koło szpitala  

ocena: -         zgłoś
...
08:09, 03 listopada 2020

kolarz

Popieram!
Choć kolarze są ostatnimi, którym zależy na hali, bo trenujemy w terenie ale wszystkie dyscypliny drużynowe, siłowe, sportów walki itd. potrzebują tego obiektu jak powietrza.
Sport buduje tężyznę fizyczną i poprawia odporność organizmu osoby trenującej. Jest to również walka z potencjalną chorobą poprzez uprawianie sportu.
Gdy pozamyka się wszelkie hale, siłownie, zlikwiduje zawody, to ludzie jeszcze bardziej będą chorować, bo Ich organizmy staną się osłabione i będą mniej odporne na zakażenia.
Po setkach stwierdzonych zakażeń u sportowców, każdy z nich przeszedł koronawirusa w łagodny sposób.
Sport uodparnia nie tylko na uderzenie przeciwnika, potężny ból podczas wysiłku na zawodach ale również od wielu chorób, w tym C-19!
Nie zamykajcie obiektów sportowych!

ocena: -         zgłoś
...
08:14, 03 listopada 2020

Kop

KAS i tak najlepsza

ocena: -         zgłoś
...
09:11, 03 listopada 2020

Szybki

Przy tak małej śmiertelności to nie warto oddawać hali. Ludzie żyjcie i uprawiajcie sport, to jedyne żeby uodpornić płuca na wszelkie wirusy.

ocena: -         zgłoś
...
10:08, 03 listopada 2020

Głupota

Jeżeli rzeczywiście jest potrzebny obiekt na szpital i ta hala odpowiada wymaganiom to ludzie o czym my tu mówimy. Tu chodzi o ludzkie życie. Rozumiem sportowców. Z hali Gołasia korzysta spora grupa sportowców. piłkarze siatkarze, sporty walki, tenis stołowy, boks itd ale czy zajęć nie da się przenieść to innych obiektów. Tyle jest sal gimnastycznych w Ostrołęce i okolicach. Ja rozumiem że jest to jakieś utrudnienie i niedogodność ale my chyba mylimy priorytety.

ocena: -         zgłoś
...
10:22, 03 listopada 2020

Endy

A ten gamoń znowu spóźniony i nie doinformowany....;-), no ale cóż tutaj wymagać...

ocena: -         zgłoś
...
10:40, 03 listopada 2020

Do głupota

Nie nie gościu, nie ma innej hali która spełnia wymagania w tym mieście. Nie trenujesz nie rozumiesz, zrób sobie szpital w swoim garażu mądralo

ocena: -         zgłoś
...
12:31, 03 listopada 2020

Głupota do do głupota

Jak jesteś takim znawca to napisz mi proszę o jakie wymagania muszą spełniać inne hale dla tak " wybitnego" sportowca jak ty. Akurat może rzeczywiście mój garaż spełnia twoje wymagania i będę mógł ci go użyczyć.

ocena: -         zgłoś
...
13:08, 03 listopada 2020

Lecz się głupota

Przede wszystkim wymiar hali i jej zagospodarowanie, ta hala to jest wizytówką miasta a nie to co te wszystkie inne kurniki. Myślę że już dawno wylądowałeś w swoim garażu szpitalnym skoro tego nie rozumiesz

ocena: -         zgłoś
...
13:34, 03 listopada 2020

mędrek

Może hala, to nie jest głupie miejsce, ale hala obok szkoły (a w zasadzie szkół) to już głupie

ocena: -         zgłoś
...
14:16, 03 listopada 2020

kuba

kto to jest oks Korona czy są właścicielami hali to jakaś paranoja!!!

ocena: -         zgłoś
...
15:03, 03 listopada 2020

Do lesz się głupota

Człowieku widzę że poziomem inteligencji sam nie wyszyłeś z garażu a jak chcesz świecić wizytówką miasta to sobie najlepiej wydrukuj zdjęcie hali i powieś nad łóżkiem.  Po pierwsze to żadna wizytówka tylko świadectwo nieudolności budowlanej. A po drugie to każda z dyscyplin która ma na tej hali zajęcia swobodnie może mieć swoje zajęcia na innym obiekcie. Nie mówię tu o turniejach bo i tak jeżeli cokolwiek jeszcze będzie to bez udziału publiczności tylko o zajęciach treningowych.  

ocena: -         zgłoś
...
15:17, 03 listopada 2020

Heh zabawne

Niektóre dyscypliny potrzebują wysokiej hali a pozostałe to są po prostu wielkości twojego garażu polmozgu. I naucz się polskiego " nie wyszyles z garażu" nic nie szyłem w twoim nędznym szpitalnym garażu

ocena: -         zgłoś
...
13:05, 05 listopada 2020

Do ha he

Kto jaki ma mózg albo że go w ogóle nie ma to łatwo można wywnioskować po wypowiedziach i trochę ci współczuję. Jeżeli potrzebujesz wysokiej hali  gamoniu grający w siatkówkę (pozostałych graczy jak i całą dyscyplinę jak najbardziej szanuję) to obejrzyj się w okół. Sala SP10, SP8, Metalówka to są obiekty gdzie można spokojnie przeprowadzać takie zajęcia. Zresztą w Metalówie wielokrotnie odbywały się mecze siatkarskie. No ale jeżeli dla "kolegi" to są za niskie obiekty to albo musi grać na poziomie PLUS Ligi (i tu informacja że Gołaś tez nie będzie spełniał Pana oczekiwań bo jest za niski) albo umiejętności są tak niskie że sufit przeszkadza. Sądzę że raczej ta druga opcja więc radzę się przestawić na siatkówkę plażową. Tam nie ma sufitów ;-)))))))))))

ocena: -         zgłoś
...
17:35, 05 listopada 2020

Hehe

Skoro metalowa to dla ciebie pacanie dobra hala to zakończy rozmowę bo nie będę się zniżał do poziomu leśnego dziadka co ma szpital w garażu. Nie pozdrawiam

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.