Sztangista UKS Atleta walczył o Puchar Marszałka [ZDJĘCIA]

Sporty walki 05 grudnia 2017 0 Komentarzy

26 listopada na pomostach WLKS Nowe Iganie przy Kazimierzowskiej 23 w Siedlcach odbył się turniej o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego w podnoszeniu ciężarów w kategorii wiekowej do 15 i 17 lat. Ostrołękę reprezentował w tym turnieju Jacek Nakielski.

fot. ZSZ Nr 1W obu grupach wiekowych wystartowało 61 zawodników, w tym 21 dziewcząt. Klub UKS Atleta Ostrołęka reprezentował Jacek Nakielski w grupie wiekowej do 17 lat, w kategorii wagowej 77 kilogramów.

= Jego start należy uznać za udany, ponieważ poprawiły swoje wyniki zarówno w dwuboju jak i poszczególnych bojach. Wyrwał 60kg, ustanawiając tym nowy rekord życiowy we rwaniu o 1kg. Podrzucił 85kg, co również jest o 3kg od poprzedniego rekordu w tym boju. W dwuboju swój wynik poprawił o 4kg, uzyskując 145kg - przyznaje trener Władysław Niedźwiecki.

Osiągnięte wyniki pozwoliły na zajęcie piątego miejsca w swojej kategorii wagowej, która była najliczniej obsadzona, bo wystąpiło w  niej aż 8 zawodników. Wśród wszystkich startujących 17-latków Jacek Nakielski z 181,62 punktów wg klasyfikacji Synclara, uplasował się na 7. pozycji.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.