IX Bieg Rzekuńska Szybka Dycha i Marsz Nordic Walking za nami. Tereny przy Tężni Solankowej w Rzekuniu tętniły sportowymi emocjami. Wydarzenie objęło bieg główny na 10 km, marsz nordic walking oraz biegi dla dzieci i młodzieży.
Najpierw odbyły się biegi dzieci i młodzieży. Najmłodsi (5-6 lat) biegali na dystansie 350 metrów. Wśród chłopców najlepszy był Jakub Drężek z Kamianki, drugie miejsce zajął Dominik Markowski (Goworki), a trzecie Miłosz Gajewski z Ław. Najlepszą z dziewczynek była Karolina Stepnowska z Rzekunia, druga była Liliana Cygańska z Czarnowca, a trzecia Oliwia Drozd - również z Czarnowca.
W biegu na 350 metrów w kategorii 7-9 lat wśród chłopców wygrał Szymon Dziekoński z Rzekunia, drugi był Antoni Dobkowski z Ostrołęki, a trzeci Łukasz Dziekoński z Rzekunia. Wśród dziewcząt wygrała Aleksandra Kowalczyk z Lipnik, druga była Aurelia Lenkiewicz z Ostrołęki, a trzecia Zofia Glinka z Rzekunia.
Bieg na 700 metrów w kategorii 10-12 lat. Tu wśród dziewcząt wygrała Zuzanna Gocłowska z Rzekunia, druga była Laura Filipiak z Ostrołęki, a trzecia Wiktoria Boguska z Drwęczy. Wśród chłopców pierwszy był Wiktor Budny, drugi Oliwier Krak, a trzeci - Mikołaj Peczyński
W kategorii 13-15 lat biegano na 1050 metrów. Wśród chłopców wygrał Filip Nejman z Rzekunia, drugi był Kacper Czaplicki z Ostrołęki, a trzeci Kacper Wilkowski - również z Ostrołęki. Najszybciej z dziewcząt pobiegła Zuzanna Strzeszewska z Borawego, druga była Łucja Stefańczuk z Ostrowi Mazowieckiej, a na najniższym stopniu podium stanęła też Zuzanna Bednarczyk z Wyszkowa.
W rywalizacji nordic walking na 5 kilometrów najlepszy był Tomasz Marczak z KS Victoria Potęgowo. Osiągnął on czas 00:28.59. Drugi był Marcin Tomczak z Ciechanowa, a trzeci - Karol Zabłocki z Warszawy. Wśród pań wygrała Małgorzata Franczak ze stolicy, druga była Magdalena Tabaka z Przasnysza, a trzecia Sylwia Rejmentowska z Kadzidła.
I w końcu szybka dycha, czyli bieg na 10 kilometrów. Ku uciesze lokalnej publiczności, zwyciężył Przemysław Dąbrowski z Rzekunia, jego czas to 00:32.26. Drugi był reprezentant Kenii Boniface Nduva - 00:32.43, a trzeci Przemysław Potkaj z Kadzidła - 00:36.50. Wśród pań triumfowała Ewa Jagielska z Wyszkowa (00:38.01), druga była Martyna Budziłek z Kadzidła (00:40.39), a trzecia Ewelina Szczubełek-Rykowska z Czarnowca (00:43.21).
Medale biegaczom na mecie wręczali wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak, a także dyrektor biblioteki w Rzekuniu Wioletta Czaplicka. Najlepsi stawali na podium, odbierając nagrody z rąk wójta i pani dyrektor, a także dyrektora ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego w Ostrołęce Radosława Parzycha i kierownik ostrołęckiego oddziału Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych Elżbiety Mech.
Zadanie publiczne współfinansowane ze środków otrzymanych z Powiatu Ostrołęckiego.
Wideo do artykułu:
Komentarze
Dodaj Komentarz