Taniec towarzyski: Postek i Podbielska na podium w dwóch turniejach

Inne 28 listopada 2012 Komentarzy

Paweł Postek i Natalia Podbielska mają za sobą bardzo udany weekend. Dwa turnieje tańca towarzyskiego z ich udziałem zakończyły się zdobyciem przez ostrołęcką parę miejsc na podium. Ostrołęczanie z powodzeniem rywalizowali w Nowym Mieście Lubawskim i Białymstoku.

Paweł Postek i Natalia Podbielska świetnie spisali się podczas dwóch turniejów tańca towarzyskiego.W sobotę, 24 listopada, Paweł i Natalia wzięli udział w III Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego OPTIS 2012 w Białymstoku. Zajęli oni drugie miejsce w stylu standardowym w kategorii powyżej 15 lat i awansowali do wyższej klasy tanecznej - A.

Dzień później para wzięła udział w V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego. Tu również ostrołęczanom udało się osiągnąć drugą lokatę, tym razem w stylu latynoamerykańskim. Drugie miejsce oznaczało jednocześnie awans do wyższej klasy tanecznej w tym stylu - B.

To nie pierwsze osiągnięcia Pawła Postka i Natalii Podbielskiej. Para, która tańczy ze sobą od roku awansowała w tym czasie o dwie klasy w stylu standardowym i o jedną w latynoamerykańskim. W roku 2012 od połowy września do 25 listopada stanęli 14 razy na podium, 8 razy w standardzie i 6 w latynoamerykańskim. W ciągu całego roku udało się wskoczyć "na pudło" 20 razy.

W obu turniejach brały udział również inne pary z Ostrołęki. Łukasz Ciskowski i Aleksandra Olszewska w sobotę podczas zmagań kategorii tanecznej D zajęli czwarte miejsce. W niedzielę w tej samej kategorii podczas turnieju w Białymstoku stanęli na drugim stopniu podium. W niedzielnych zawodach pojawił się również Jakub Janczak w parze z Eweliną Wróblewską. Ich osiągnięcia to drugie miejsce w stylu standardowym oraz siódme w latynoamerykańskim w klasie C.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.