zdjecie 8073

Tartanowa bieżnia przy Witosa? Miasto podejmie kolejną próbę

Lekkoatletyka 01 lipca 2018 15 Komentarzy

Tartanowa bieżnia na stadionie w Ostrołęce miała powstać już kilka lat temu. Do tej pory jej nie ma, ale władze miasta podejmują kolejną próbę. Tym razem może się udać, o czym na ostatniej sesji rady miasta mówili przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski i prezydent Janusz Kotowski.

Tartanowa bieżnia na stadionie w Ostrołęce miała powstać już kilka lat temu. Do tej pory jej nie ma, ale władze miasta podejmują kolejną próbę. Tym razem może się udać, o czym na ostatniej sesji rady miasta mówili przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski i prezydent Janusz Kotowski.

- Jest już przygotowany projekt bieżni lekkoatletycznej. Wiemy ile dzieci mamy zdolnych w lekkiej atletyce. Jeśli byłby ten tartan, to dałoby możliwość ich dalszego rozwoju i ściągnaia do Ostrołęki wiele imprez o randze mistrzostw. Mamy piękny hotel, boisko ze sztuczną nawierzchnią, orliki i jeszcze tartan - to byłoby wspaniale - mówił przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski, wspominając, że wola zrobienia tartanowej bieżni na ostrołęckim stadionie pojawiła się po wizycie mistrza olimpijskiego i działacza sportowego Tomasza Majewskiego.

Później głos w tej sprawie zabrał prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

- Nawet przed wizytą mistrza olimpijskiego o tartanie rozmawialiśmy. Nie musimy się przekonywać czy tartan jest potrzebny, bo ci którzy uprawiają lekką atletykę i ci, którzy jej nie uprawiają, a są kibicami - wszyscy wiemy, że jest to potrzebne. Teraz pojawiają się środki. Oczywiście można powiedzieć, że jest to zabieg przedwyborczy, na pewno to tak ocenią. Tylko i wyłącznie ze środków miejskich byłoby trudno to zrobić, bo trzeba byłoby wiele rzeczy zatrzymać, albo podnosić podatki. Planowo chcemy to wszystko przygotować już. Nawet nie przekonuję osób, które twierdzą, że tego teraz nie będzie, trudno. W moim przekonaniu jest to konieczne, bo te wszystkie szkolne nawierzchnie mogą służyć tylko szkolnym zajęciom, też bardzo ważnym, ale tartan umożliwiłby wreszcie warunki dla profesjonalnie uprawiających lekką atletykę - mówił.

Można powiedzieć: lepiej późno, niż wcale. Prezydent Kotowski już w 2011 roku ogłosił plany przebudowy stadionu miejskiego w Ostrołęce. Przeczytać o tym można było w naszym serwisie. Z tamtych planów nic nie wyszło, choć były one ambitne. Stadion wciąż wygląda tak samo, a brak tartanowej bieżni w Ostrołęce to w czasach obecnych bardziej powód do wstydu, niż dumy. Czas pokaże, czy tym razem projekty okażą się skuteczniejsze niż przed siedmioma laty. Oby tak było, bo dla całej sportowej społeczności to naprawdę ważna sprawa.

Zdjęcie pochodzi z 2011 roku. Prezydent Kotowski prezentuje projekt stadionu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
18:19, 01 lipca 2018

Wkurzony

SZKODA, ŻE JAN PAWEL2 NIE ŻYJE BO BY KOTOWSKIEMU DAŁ TAKA REPRYMENDE AŻ BY SIĘ ZESRAL ZE STRACHU!!!!!  


...
18:38, 01 lipca 2018

Gość

kolejna kiełbasa  wyborcza  


...
19:11, 01 lipca 2018

Bgz

Kolejne przedwyborcze obiecanki cacanki. Tylko że tym razem już nikt w to nie uwierzy.  


...
19:30, 01 lipca 2018

Belzebub

Ile razy już to słyszałem ?  No tak......przed każdymi wyborami. To się robi nudne.


...
20:29, 01 lipca 2018

lol

i na 7 lat zapomniał o projekcie ? Moje rybki się zachłysnęły woda z wrażenia


...
21:06, 01 lipca 2018

.

Jprdl, trzeba naprawdę mieć tupet. Zresztą nie pierwszy raz widać, że on wstydu nie ma.  


...
06:24, 02 lipca 2018

Um

Tym razem musi powstać bo są środki z ministerstwa lekkiejatletyki przyznane wiec miasto dołoży i foczki z BBL będą zadowolone.  


...
08:10, 02 lipca 2018

wstyduoszczedź

Hala sportowa na Witosa stoi już od 2014 roku! Bieżnia się nie zmieści. Hahahahahahahahah


...
08:41, 02 lipca 2018

0-29

Co wybory to Janusz o sportowcach sobie przypomina i "nieśmialo prosi o głosy", a potem na lata o nich zapomina. Dlaczego w Ciechanowie, Łomży, Pułtusku, Płocku itd kluby mają obiekty za złotówkę a w Ostrołęce nie licząc Korony wszyscy muszą płacić jak za złote zęby? Po co te dotacje skoro całe wracają do miasta  


...
09:38, 02 lipca 2018

Gość

Już nie biadolcie, jeżeli chodzi o bazę sportową w Ostrołęce naprawdę jest nieźle. Ale pczywiście tego co zrobione jakoś szybko nie chce się pamiętać, lepiej biadolić, że się nie uda.


...
10:43, 02 lipca 2018

Kluchmistrzunio

Tartan ma Baranowo, Kadzidło i Lelis. Od dawna.


...
12:45, 02 lipca 2018

all

Kolejna kiełbasa przedwyborcza, obiecanki cacanki. Tylko że tym razem już nikt w to nie uwierzy.  


...
12:46, 02 lipca 2018

all

nowa hala sportowa miała być też


...
17:05, 02 lipca 2018

gosc

na zdjeciach widać 3tory chyba troche mało jak oni będą budować to jak most lub korty tenioswe lub inne inwestycję w Ostrołęce to może do następnych wyborów zrobią projekt... UM ogólnie dużo projektów robi tylko kto za to kasę bierze ?


...
17:38, 02 lipca 2018

Fff

Dopoki Ostrada sie nie przebranzowi i nie zacznie robic obiektow sportowych, nic sie nie zmieniSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.