Tęcza JBB Łyse oddaliła się od awansu do IV ligi

Piłka nożna 24 kwietnia 2014 Komentarzy

To była wielka szansa na odrobienie strat do prowadzącej "dwójki" w lidze okręgowej. Niestety, Tęcza JBB Łyse przegrała 0:2 ze Żbikiem Nasielsk w meczu 22. kolejki. Oznacza to, że strata do drużyn z Pułtuska i Szydłowa jeszcze wzrosła.

W 22. kolejce dwie prowadzące ekipy - Nadnarwianka Pułtusk i Korona Szydłowo - zagrały między sobą. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1 i Tęcza JBB Łyse powinna wygrać mecz ze Żbikiem Nasielsk, by odrobić po dwa punkty do każdej z ekip. Niestety, gospodarze okazali się w tym meczu silniejsi.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem i zwiastowała spore emocje w drugiej części gry. Drugie czterdzieści pięć minut należało jednak do Żbika, który wygrał za sprawą trafień Łukasza Wasiaka i Marka Osińskiego. Tęcza utrzymała trzecie miejsce w tabeli, jednak jej strata do Nadnarwianki wzrosła do pięciu a do Korony - aż do siedmiu punktów. Do końca sezonu pozostało osiem kolejek. Zwycięzca awansuje bezpośrednio do IV ligi, zdobywca drugiego miejsca będzie miał szansę na awans w barażu.

Inna drużyna z powiatu ostrołęckiego - KS CK Troszyn znajduje się na ósmym miejscu. Podopieczni Przemysława Stepnowskiego w 22. kolejce pokonali Gladiatora Słoszewo 3:2 po dwóch bramkach Piotra Gutowskiego - jedno trafienie dołożył Łukasz Bałazy.