To było cenne zwycięstwo siatkarzy Energi

Siatkówka 29 stycznia 2017 1 Komentarz

Siatkarze Energi Ostrołęka po sobotnim meczu mają powody do zadowolenia. Nie dość, że wygrali oni z Huraganem Międzyrzec Podlaski 3:1, to jeszcze odrobili dwa punkty do lidera rozgrywek II ligi.

Pierwszą odsłonę meczu w Ostrołęce lepiej zaczęli goście, którzy wyszli na dwupunktowe prowadzenie (5:7). W miarę upływu czasu przewaga Huraganu powiększała się, w pewnym momencie prowadzili oni już nawet 19:13. Ostrołęckim siatkarzom zabrakło dobrego wejścia w mecz i po pierwszym secie w lepszych nastrojach byli goście, którzy wygrali do 18. Druga odsłona była wyrównana do momentu zdobycia przez obie ekipy ośmiu punktów. Od tego momentu podopieczni Mateusza Mielnika rozpoczęli marsz po wyrównanie stanu meczu. Z każdą akcją gra Energi wyglądała coraz lepiej i od stanu 15:11 oglądaliśmy koncertowy popis biało-czerwonych. Ostateczny wynik seta - 25:14.

Bohaterem trzeciego seta był Kamil Graczyk. Przyjmujący Energi miał trudne zadanie, bowiem w połowie partii Huragan wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Międzyrzeccy siatkarze prowadzili już nawet 19:16, przez co byli bliżej wyjścia na prowadzenie w całym meczu. Wtedy jednak do akcji wkroczył wspomniany już zawodnik Energi, zaserwował kilka trudnych piłek i skończyło się 25:23 dla Energi. Odsłona czwarta okazała się być ostatnią. Energa toczyła z Huraganem wyrównany bój do stanu 12:12, później Patryk Szwaradzki i spółka odskoczyli na dwa punkty 17:15, a następnie dołożyli kolejne dwa i z czteropunktowym prowadzeniem wchodzili w najważniejsze momenty seta. Goście dogonili jeszcze wynik na 23:22, ale końcówka należała do Energi - to biało-czerwoni cieszyli się z piętnastego zwycięstwa w sezonie.

Wygrana jest tym bardziej cenna, że pozwoliła zmniejszyć stratę ostrołęckich siatkarzy do MOS Wola Warszawa. Lider przegrał w Olsztynie 2:3 i nad Energą ma już tylko dwa punkty przewagi, a za dwie kolejki te zespoły spotkają się w meczu bezpośrednim. Za tydzień Energa zagra na wyjeździe z BAS Białystok, który jest trzeci w tabeli. To będą ważne tygodnie dla ostrołęckiej siatkówki.

Energa Ostrołęka - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1 (18:25, 25:14, 25:23, 25:23)

ENERGA: Zdrojewski, Zalewski, Obuchowicz, Kuźma, Szwaradzki, Graczyk, Nurczyński (libero) oraz Kubeł, Piasta, Głowacki.

Wyniki 19. kolejki II ligi:

Legia Warszawa  - Huragan Wołomin 3:0 [25:20, 25:21, 25:14]
Czołg AZS Uniwersytet Warszawski - Metro Warszawa 2:3 [18:25, 25:18, 25:17, 21:25, 11:15]
Energa Ostrołęka  - Huragan Międzyrzec Podlaski 3:1 [18:25, 25:14, 25:23, 25:23]
UKS Biała Podlaska - BAS Białystok 1:3 [20:25, 26:24, 18:25, 14:25]
AZS UWM Olsztyn  - MOS Wola Warszawa 3:2 [23:25, 25:22, 21:25, 25:17, 15:10]
Lesan Halinów  - Centrum Augustów 3:1 [25:22, 26:28, 25:20, 25:22]