zdjecie 1166
zdjecie 1166

Trochę statystyk: Ostrołęka a sport pań. Płeć piękna, ale i wysportowana

Inne 31 marca 2017 0 Komentarzy

Urząd Statystyczny w Warszawie opublikował raport dotyczący ostrołęckich pań. Wśród wielu tematów dało znaleźć się również ten sportowy. Powiało optymizmem: trenujących kobiet z Ostrołęki jest coraz więcej.

Opublikowane statystyki są sprzed ponad dwóch lat, lecz pokazują, że szkolenie dziewcząt w naszym mieście idzie w dobrym kierunku. Ważną informacją dla rodziców jest fakt, iż dziewczynki mogą korzystać z bogatej oferty sportowej - trenować mogą m.in. piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę, pływanie, sporty walki czy lekką atletykę. Sport w wydaniu młodzieżowym to nie tylko domena chłopców, ale i dziewcząt.

W końcu 2014 r. w mieście funkcjonowało 30 klubów sportowych (łącznie z klubami wyznaniowymi i uczniowskimi klubami sportowymi), które skupiały 2,0 tys. osób ćwiczących, z czego 29,6% stanowiły kobiety. Wśród ogółu ćwiczących w wieku do 18 lat dziewczęta stanowiły 30,1%. W porównaniu z 2012 r. udział kobiet w ogólnej liczbie ćwiczących wzrósł o 3,8 p. proc., a dziewcząt w liczbie ćwiczących w wieku do 18 lat — o 1,5 p. proc. Liczba kobiet ćwiczących w ostrołęckich klubach sportowych na 1000 kobiet ogółem zwiększyła się z 15,1 w 2012 r. do 21,4 w 2014 r.



Pełen raport znaleźć możecie w naszym artykule.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.