Trójka Ostrołęka bez większych zmian przed nowym sezonem

Piłka ręczna 30 lipca 2016 2 Komentarze

Szczypiorniści Trójki Ostrołęka już 12 sierpnia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu II ligi. Podopieczni Radosława Żebrowskiego mają postawiony jeden cel - swoją grą podtrzymać zainteresowanie kibiców, które w poprzednim sezonie było rekordowe i sprawiło, że piłka ręczna stała się najpopularniejszą grą zespołową w mieście.

Szczypiorniści Trójki Ostrołęka już 12 sierpnia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu II ligi. Podopieczni Radosława Żebrowskiego mają postawiony jeden cel - swoją grą podtrzymać zainteresowanie kibiców, które w poprzednim sezonie było rekordowe i sprawiło, że piłka ręczna stała się najpopularniejszą grą zespołową w mieście.

Trójka Ostrołęka to klub, w którym obecnie trenuje około 120 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: senior, junior i junior młodszy. Najstarsza drużyna występuje na drugoligowym poziomie, w ubiegłym sezonie zajęła 8. miejsce w rozgrywkach. Warto podkreślić, że zdecydowaną większość kadry Trójki stanowią gracze z Ostrołęki. Do nowego sezonu Trójka przystąpi bez większych zmian personalnych, trenerem drużyny będzie wciąż Radosław Żebrowski.

- Do zespołu seniorów dołączy kilku juniorów, poza tym na dzień dziesiejszy nie planujemy żadnych zmian, nie spodziewamy się ani osłabień, ani wzmocnień - mówi prezes klubu Robert Wojdyna. - Treningi rozpoczniemy 12 sierpnia, natomiast 3 września, tydzień przed ligą, w Ostrołęce zostanie rozegrany Memoriał Zbigniewa Majewskiego. Wystąpi w nim sześć drużyn, jak dotychczas mamy potwierdzenie od rywali z Warszawy i Ciechanowa - dodaje.

Ubiegły sezon można było uznać za udany, gdyż oprócz całkiem przyzwoitego wyniku sportowego, udało się wypromować piłkę ręczną jako sport, który warto oglądać. Jakie cele prezes klubu stawia przed szczypiornistami w nowym sezonie?

- Uważam sport za dobrą zabawę. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre kluby mają wyższy budżet, więc ciężko będzie bić się o awans do I ligi. Chciałbym, żeby w nadchodzącym sezonie było duże zainteresowanie piłką ręczną, może pojawią się jeszcze jacyś sponsorzy. Liga jest mocna, ale jeżeli utrzymamy wynik z ubiegłego sezonu lub go poprawimy to będę zadowolony - mówi Robert Wojdyna.

W sezonie 2015/16 piłka ręczna stała się sportem zespołowym numer jeden w Ostrołęce. Jak w przeszłości tłumy przyciągały spotkania piłkarzy Narwi czy siatkarzy Pekpolu, tak teraz sympatia publiczności przerzuciła się na piłkę ręczną i waleczny zespół Trójki Ostrołęka, rozgrywający emocjonujące spotkania w hali ZS 5 przy Berlinga. To właśnie na meczach Trójki odnotowywano największą frekwencję.

- Jestem bardzo zadowolony, że zainteresowanie kibiców jest duże. Zdarzały się mecze, że nie było gdzie usiąść i fani stali w wejściu.  Myślę, że taka frekwencja jest spowodowana nie tylko emocjami na meczach, ale także tym, że naszymi zawodnikami są ostrołęczanie. To przyciąga publikę. W nowym sezonie mamy sporo niespodzianek dla kibiców, dlatego zapraszamy na nasze mecze już od września - kończy Wojdyna.

Sezon 2016/17 w II lidze szczypiornistów rusza już 10 września. Więcej o przygotowaniach Trójki do nowego sezonu, a także o zbliżających się rozgrywkach ligowych w najbliższych tygodniach w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
16:06, 30 lipca 2016

Gość

Czyli walka o utrzymanie.
Tak trzymać bo na więcej nas nie stać!


...
08:26, 31 lipca 2016

kolo

8 miejsce na 14 to nie było tak źle myślę że chłopaki mogą to poprawić w tym sezonie . ; ) mniej remisow wiecej wygranych ;)  Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.