zdjecie 7844

Trójka Ostrołęka bez większych zmian przed nowym sezonem

Piłka ręczna 30 lipca 2016 Komentarzy

Szczypiorniści Trójki Ostrołęka już 12 sierpnia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu II ligi. Podopieczni Radosława Żebrowskiego mają postawiony jeden cel - swoją grą podtrzymać zainteresowanie kibiców, które w poprzednim sezonie było rekordowe i sprawiło, że piłka ręczna stała się najpopularniejszą grą zespołową w mieście.

Szczypiorniści Trójki Ostrołęka już 12 sierpnia rozpoczną przygotowania do nowego sezonu II ligi. Podopieczni Radosława Żebrowskiego mają postawiony jeden cel - swoją grą podtrzymać zainteresowanie kibiców, które w poprzednim sezonie było rekordowe i sprawiło, że piłka ręczna stała się najpopularniejszą grą zespołową w mieście.

Trójka Ostrołęka to klub, w którym obecnie trenuje około 120 zawodników w trzech kategoriach wiekowych: senior, junior i junior młodszy. Najstarsza drużyna występuje na drugoligowym poziomie, w ubiegłym sezonie zajęła 8. miejsce w rozgrywkach. Warto podkreślić, że zdecydowaną większość kadry Trójki stanowią gracze z Ostrołęki. Do nowego sezonu Trójka przystąpi bez większych zmian personalnych, trenerem drużyny będzie wciąż Radosław Żebrowski.

- Do zespołu seniorów dołączy kilku juniorów, poza tym na dzień dziesiejszy nie planujemy żadnych zmian, nie spodziewamy się ani osłabień, ani wzmocnień - mówi prezes klubu Robert Wojdyna. - Treningi rozpoczniemy 12 sierpnia, natomiast 3 września, tydzień przed ligą, w Ostrołęce zostanie rozegrany Memoriał Zbigniewa Majewskiego. Wystąpi w nim sześć drużyn, jak dotychczas mamy potwierdzenie od rywali z Warszawy i Ciechanowa - dodaje.

Ubiegły sezon można było uznać za udany, gdyż oprócz całkiem przyzwoitego wyniku sportowego, udało się wypromować piłkę ręczną jako sport, który warto oglądać. Jakie cele prezes klubu stawia przed szczypiornistami w nowym sezonie?

- Uważam sport za dobrą zabawę. Zdajemy sobie sprawę, że niektóre kluby mają wyższy budżet, więc ciężko będzie bić się o awans do I ligi. Chciałbym, żeby w nadchodzącym sezonie było duże zainteresowanie piłką ręczną, może pojawią się jeszcze jacyś sponsorzy. Liga jest mocna, ale jeżeli utrzymamy wynik z ubiegłego sezonu lub go poprawimy to będę zadowolony - mówi Robert Wojdyna.

W sezonie 2015/16 piłka ręczna stała się sportem zespołowym numer jeden w Ostrołęce. Jak w przeszłości tłumy przyciągały spotkania piłkarzy Narwi czy siatkarzy Pekpolu, tak teraz sympatia publiczności przerzuciła się na piłkę ręczną i waleczny zespół Trójki Ostrołęka, rozgrywający emocjonujące spotkania w hali ZS 5 przy Berlinga. To właśnie na meczach Trójki odnotowywano największą frekwencję.

- Jestem bardzo zadowolony, że zainteresowanie kibiców jest duże. Zdarzały się mecze, że nie było gdzie usiąść i fani stali w wejściu.  Myślę, że taka frekwencja jest spowodowana nie tylko emocjami na meczach, ale także tym, że naszymi zawodnikami są ostrołęczanie. To przyciąga publikę. W nowym sezonie mamy sporo niespodzianek dla kibiców, dlatego zapraszamy na nasze mecze już od września - kończy Wojdyna.

Sezon 2016/17 w II lidze szczypiornistów rusza już 10 września. Więcej o przygotowaniach Trójki do nowego sezonu, a także o zbliżających się rozgrywkach ligowych w najbliższych tygodniach w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.