Trójka powstrzymała faworyta II ligi

Piłka nożna 13 października 2015 Komentarzy

Trójka Ostrołęka zremisowała z MKS Wieluń 22:22 w sobotnim meczu 5. kolejki II ligi szczypiornistów. Zawodnicy Radosława Żebrowskiego sprawili tym samym nie lada niespodziankę, gdyż ekipa z Wielunia zaliczana jest do grona faworytów całej rywalizacji.

Nic więc dziwnego, że to MKS Wieluń uznawany był za zdecydowanego faworyta - Nie wyobrażam sobie, abyśmy nie odnieśli w sobotę zwycięstwa. Drużyna z Ostrołęki nigdy nie była dla nas wygodnym przeciwnikiem, ale wynik z zeszłego sezonu osiągnięty w hali WOSiR pokazuje wyraźnie, kto bedzie faworytem najbliższego meczu - mówił przed meczem Filip Ścigała, zawodnik MKS-u.

Wspomniany mecz zakończył się wynikiem 40:29 dla MKS, lecz szybko okazało się, że powtórka nie jest możliwa. Gracze z Ostrołęki byli uważni w obronie, do tego wyprowadzali skuteczne ataki i do przerwy prowadzili 12:11, na pewno podnosząc ciśnienie trenerowi oraz kibicom gospodarzy. W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił i ostrołęczanie byli blisko zwycięstwa. Pięć minut przed końcem prowadzili nawet jedną bramką, lecz ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów. Gospodarze byli niezadowoleni, lecz patrząc na przebieg meczu powinni cieszyć się, że nie zakończyli tego spotkania porażką.

MKS Wieluń - TRÓJKA Ostrołęka 22-22 (11-12)

Trójka Ostrołęka: Piotr Kozłowski, Mateusz Bieniecki, Patryk Wojciechowski - Patryk Kuliś 4, Łukasz Kosiński 2, Adrian Piskowski 2, Sławomir Dmowski, Rafał Niećko 9, Łukasz Kowalczyk 3, Rafał Kamionowski, Grzegorz Gawkowski 1, Igor Pierzchała, Mateusz Świerżewski.