Troszyn i Tęcza gubią punkty na wyjazdach

Piłka nożna 19 kwietnia 2016 Komentarzy

20. kolejka ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej nie okazała się w pełni szczęśliwa dla zespołów z powiatu ostrołęckiego. KS CK Troszyn przywiózł punkt z terenu niżej notowanej Nadnarwianki Pułtusk, z kolei Tęcza Łyse nie wykorzystała szansy na powiększenie przewagi nad wiceliderem z Nowego Miasta.Mecz Nadnarwianki Pułtusk z KS CK Troszyn przez ponad godzinę nie pobudzał kibiców za sprawą bramek. Dopiero w 66. minucie gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie, przy dużej pomocy zespołu z powiatu ostrołęckiego. Piłkę do własnej bramki skierował bowiem Kamil Grochocki. KS CK rzucił się do odrabiania strat i ich wysiłki znalazły odzwierciedlenie w 86. minucie - punkt dla ekipy spod Ostrołęki uratował Łukasz Sakowski. Wiosenny bilans KS CK nadal nie jest jednak imponujący - jedyne zwycięstwo to walkower przeciwko Pełcie Karniewo, a oprócz tego podopieczni Łukasza Bałazego odnotowali dwa remisy i dwie porażki.

Nadnarwianka Pułtusk - KS CK Troszyn 1:1 (0:0)
Grochocki (sam) 66 - Sakowski 86

KS CK: Florczykowski - Dzwonkowski, Grabowski, Grochocki, Laskowski, Bałas, Chromik, Kuliś (80' Bałazy), Parzych (70' Cesarski), Rudziński, Sakowski.

Mecz na szczycie ligi okręgowej odbył się w Nowym Mieście, tam wicelider - Sona - zmierzył się ze zdecydowanym liderem Tęczą Łyse. Dla gospodarzy porażka oznaczałaby praktycznie koniec szans na dogonienie podopiecznych Dariusza Narolewskiego. Stawka meczu była więc wysoka. Gospodarze rozpoczęli bardzo skoncentrowani i już w 6. minucie Łukasz Młudzikowski wykorzystał błąd obrony Łysych, wyprowadzając Sonę na prowadzenie. W drugiej połowie Tęcza naciskała i miała dwie doskonałe okazje do strzelenia gola - rzuty karne. Marek Kaliszewski zanotował jednak połowiczną skuteczność w egzekwowaniu jedenastek, w 66. minucie trafił, z kolei szesnaście minut później piłka odbiła się od poprzeczki. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów, które jednoznacznie nie rozwiązuje jeszcze walki o awans do IV ligi. Bliżej celu jest jednak Tęcza, która ma osiem punktów przewagi nad Soną.

Sona Nowe Miasto - Tęcza Łyse 1:1 (1:0)
Młudzikowski 6 - Kaliszewski 66

Tęcza: Radchenko - Sulkowski, Lipowski, Domian, K. Kamionowski, M. Kaliszewski, Sowa, Korytkowski (76' H. Kaliszewski), P. Kamionowski, Wargulewski (72' Pa. Magdaleński), Cichy.

Pozostałe wyniki 20. kolejki ligi okręgowej:

Boruta Kuczbork 2-1 Iskra Krasne
Żbik Nasielsk 1-1 Korona Ostrołęka
Żak Szreńsk 0-3 Wkra Sochocin
Wkra Żuromin 1-0 Makowianka Maków Mazowiecki
Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 5-0 Pełta Karniewo
PAF Płońsk 2-1 Tęcza Ojrzeń

Tabela:

1. Tęcza Łyse 52
2. Sona Nowe Miasto 44
3. Makowianka Maków Mazowiecki 37
4. KS CK Troszyn 34
5. Wkra Żuromin 33
6. Iskra Krasne 32
7. Korona Ostrołęka 32
8. Boruta Kuczbork 30
9. Żbik Nasielsk 29
10. Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 26
11. Nadnarwianka Pułtusk 25
12. Wkra Sochocin 24
13. Żak Szreńsk 20
14. Tęcza Ojrzeń 17
15. PAF Płońsk 9
16. Pełta Karniewo 8

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.