Troszyn triumfuje w Warszawie! Ważna wygrana z Weszło

Piłka nożna 28 września 2024 1 Komentarz

KS CK Troszyn odniósł historyczne zwycięstwo na wyjeździe, pokonując KTS Weszło Warszawa 2:1 w meczu IV ligi mazowieckiej.

Pierwsza połowa nie przyniosła goli, a więc obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym remisie. Ciekawie było za to po przerwie.

Już w 47. minucie prowadzenie Troszynowi zapewnił Tyska. Zespół trenera Złotkowskiego przejął piłkę w środku boiska, Matusiak posłał celne podanie do Tyski, a ten zwiódł obrońcę i pokonał bramkarza Weszło - Lodzińskiego.

KTS Weszło odpowiedziało kwadrans później golem Neumana, wyrównując stan meczu. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piąstkował golkiper Troszyna Jasionek, ale piłka trafiła na głowę Neumana, a ten precyzyjnie przymierzył w bramkę.

Kiedy wydawało się, że spotkanie może zakończyć się podziałem punktów, w 82. minucie Charkiewicz zdobył zwycięską bramkę dla gości, przypieczętowując triumf Troszyna. Akcja bliźniaczo podobna jak przy pierwszym golu dla Troszyna, ale tym razem obrońcą gospodarzy zakręcił Charkiewicz, pieczętując to celnym strzałem.

To niezwykle cenne zwycięstwo dla zespołu z Troszyna, który tym samym udowodnił, że jest poważnym kandydatem do czołowych miejsc w tabeli.

KTS Weszło Warszawa - KS CK Troszyn 1:2 (0:0)