Trwa medalowa seria Angeliki Wikieł!

Pływanie 21 grudnia 2017 2 Komentarze

Na dobre ruszyły Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu, a drugiego dnia zawodów kolejny raz formą błysnęła Angelika Wikieł z sekcji pływania Narwi Ostrołęka. 19-letnia zawodniczka zdobyła swój drugi medal na trwających Mistrzostwach Polski, tym razem srebro wśród młodzieżowców na 200 metrów stylem klasycznym.

Niewiele brakowało, by Wikieł stanęła na podium również w kategorii seniorów. W eliminacjach zajęła bardzo wysokie 3. miejsce, pokazując, że będzie się liczyć w walce o triumf. W finałowym wyścigu rywalki zaatakowały bardzo mocno, ale Angelika utrzymała się w czołówce i dopłynęła do mety na 5. miejscu open oraz na 2. miejscu w kategorii młodzieżowców. Srebrny medal Angelika odebrała w koszulce "Narew nigdy nie zginie". W konkurencji 200 m klasykiem wystartowała też jej młodsza siostra Żaklina - poprawiła ona swój najlepszy czas w tym roku o 4 sekundy i zajęła 37. miejsce.

Jest to drugi medal Angeliki Wikieł na tych mistrzostwach. Wcześniej zdobyła ona brązowy medal wśród młodzieżowców na 50 metrów stylem klasycznym. To nie koniec wyzwań: pozostaje jeszcze dystans 100 metrów stylem klasycznym. Dziś odbędą się eliminacje i półfinały, jutro finał. Gratulujemy kolejnego medalu i trzymamy kciuki za dobry start "na setkę".