Trwa seria zwycięstw Diamentu Ostrołęka

Piłka ręczna 29 października 2019 3 Komentarze

Młodzi piłkarze ręczni z UKS Diament Ostrołęka uczestniczyli w kolejnym turnieju ligowym . Tym razem pojechali do Płocka, gdzie zmierzyli się z dwoma zespołami gospodarzy - MUKS 21 Płock oraz SKF Wisła Płock.

Na turnieju spotkały się zespoły, które bezpośrednio rywalizują o zwycięstwo w grupie A mazowieckiej ligi chłopców.

W pierwszym meczu z MUKS 21 Płock do przerwy Diament przegrywał 9:10, jednak po zmianie stron dzięki bardzo dobrej grze w obronie ostatecznie zespół z Ostrołęki zwyciężył 18:13. Kolejny spotkanie z Wisłą Płock to bardzo wyrównany mecz, który od początku toczył się bramka za bramkę. Jednak w końcówce to ostrołęczanie wyszli na prowadzenie i wygrali cały mecz 13:12.

Po pierwszej rundzie rozgrywek Diament zajmuje pierwsze miejsce grupie A mazowieckiej ligi chłopców, nie tracąc żadnego punktu.  Kolejny weekend to przerwa w rozgrywkach, zaś w dniach 8-10.XI Diament wyrusza na ogólnopolski turniej piłki ręcznej do Gdańska.

UKS Diament w Płocku wystąpił w składzie: Bieniek Gabriel, Bryk Karol, Czartoryski Bartosz, Damięcki Wiktor, Głażewski Adam, Jędrzejewski Rafał, Minota Krzysztof,  Minota Maciej,  Podolak Kamil, Struniawski Bartosz, Sienkiewicz Maksymilian, Szelkowski Bartosz, Trzciński Konrad, Woś Sebastian, Żebrowski Kacper.