Trzeba oszczędzać. Gmina Baranowo zmodernizuje oświetlenie na stadionie

Inne 21 września 2022 0 Komentarzy

Gmina Baranowo będzie oszczędzać na energii elektrycznej m.in. wymieniając oświetlenie na obiektach sportowych. Na pierwszy ogień idzie stadion w Baranowie, gdzie lampy zużywają dużo prądu.

- Mocno drożejąca w tym roku energia elektryczna, która w przypadku większości gminnych obiektów podrożała o ponad 70%, a w przypadku obiektów z instalacjami fotowoltaicznymi o prawie 200% zmusza władze gminy do wdrażania rozwiązań dających możliwości oszczędzania energii elektrycznej - poinformował w gminnym kwartalniku wójt gminy Baranowo Henryk Toryfter, dodając:

Po wymianie oświetlenia ulicznego na bardziej oszczędne, przyszedł też czas na obiekty sportowe.

- Kolejnymi obiektami, w których planowana jest wymiana oświetlenia będą stadion w Baranowie, Orlik w Zawadach i hala sportowa w Baranowie. Hala i Orlik planowane są na przyszły rok, a stadion chcielibyśmy załatwić jeszcze w tym roku. Właśnie w celu modernizacji oświetlenia stadionu w Baranowie został złożony wniosek o dotację do WFOŚiGW w Warszawie. Planowany koszt tej inwestycji wynosi 125 tyś zł, wnioskowana kwota dotacji wynosi 100 tyś zł, a udział własny gminy 25 tyś zł. Obecne oświetlenie ma moc prawie 40 kW i przez godzinę oświetlania stadionu zużywa około 40 kWh energii elektrycznej. Po modernizacji moc nowych lamp będzie 4 razy mniejsza. Mam nadzieje, że nasz wniosek o dotacje otrzyma dofinansowanie i jeszcze przed zimą zmodernizujemy oświetlenie naszego kompleksu sportowego w Baranowie - podkreślił wójt Toryfter.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.