Trzy mecze wyjazdowe... jednego dnia! Unia Basket Ostrołęka mistrzem Mazowsza

Koszykówka 29 marca 2022 2 Komentarze

Koszykarki Unii Basket Ostrołęka rozegrały... trzy mecze wyjazdowe jednego dnia w ramach rozgrywek U13. Wszystkie wygrały, dzięki czemu przypieczętowały mistrzostwo Mazowsza i awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski.

Pracowitą niedzielę zawodniczki Unii Basket Ostrołęka rozpoczęły w Wołominie, gdzie zagrały z miejscowym Huraganem. W pierwszej i drugiej kwarcie uzyskały zdecydowaną przewagę, a mecz ostatecznie wygrały 75:52. W zespole z Ostrołęki brylowała Malwina Kruszewska, która okazała się najskuteczniejszą zawodniczką meczu z 17 punktami.

Tamten mecz był o godzinie 10:15, a już o 14:30 odbyło się kolejne spotkanie Unii Basket - tym razem z Grodziskim Klubem Koszykarskim, wygrane 64:39.

Na zakończenie dnia, o 18:00, Unia Basket zagrała z MUKS Piaseczno i wygrała 68:46, dominując w trzech z czterech kwart meczu. Najwięcej punktów rzuciła Malwina Kruszewska - 14, ale kroku dotrzymywały jej Oliwia Woźniak i Aleksandra Kluba - obie po 12 pkt.

Po ostatnim meczu przyszedł czas na świętowanie, bowiem dzięki tym wygranym to Unia Basket Ostrołęka zwyciężyła w mazowieckiej lidze U13 w tym sezonie.

Mistrzyniami Mazowsza zostały: Malwina Kruszewska, Oliwia Woźniak, Maja Zięba, Aleksandra Kluba, Blanka Podsadny, Lena Kwiatkowska, Amelia Zabielska, Maja Kaczmarczyk, Martyna Jankowska, Joanna Wieżbicka, Zuzanna Nowak, Zuzanna Wronowska, a w sezonie zasadniczym zagrały również Julia Szyszka, Julia Romanowska, Olga Nosek, Julia Szczepańska, Julia Kamińska i Amelia Wyszyńska. Trenerzy: Maciej Kruszewski, Michał Żmińczuk, Tomasz Pierzchała, Joanna Kruszewska. Kierownik drużyny: Piotr Kaczmarczyk.