zdjecie 266

Trzy medale ratowników WOPR-OS w Nowej Rudzie [ZDJĘCIA]

Inne 23 grudnia 2014 Komentarzy

Z trzema medalami oraz wieloma dobrymi wynikami wrócili z VI Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym podopieczni Dariusza Małkowskiego z WOPR-OS Ostrołęka. Zawody rozegrano w dniach 20-21 grudnia w Nowej Rudzie.

Z trzema medalami oraz wieloma dobrymi wynikami wrócili z VI Zimowych Mistrzostw Polski w Ratownictwie Wodnym podopieczni Dariusza Małkowskiego z WOPR-OS Ostrołęka. Zawody rozegrano w dniach 20-21 grudnia w Nowej Rudzie.

Ostrołękę na tych prestiżowych zawodach reprezentowali: Anna Mierzejewska, Aleksandra Milewska, Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski. W zawodach wystartowało prawie 200 najlepszych zawodniczek i zawodników z całego kraju.

Tytuł mistrza Polski na dystansie 100 m ratownik wywalczył Mateusz Adamowski, który ponadto został  wicemistrzem Polski na dystansie 100 m ratowanie w płetwach. Wyniki osiągnięte przez Mateusza pozwoliły mu uplasować się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzik.

Bardzo dobry występ odnotował również Hubert Nakielski w kategorii junior młodszy. Zajął on trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal na dystansie 100 m ratownik. Hubert ponadto dwukrotnie zajmował czwarte miejsce na 50 m holowanie manekina (do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,19 s) i 100 m kombinowane oraz był piąty na 100 m ratowanie w płetwach. Wyniki osiągnięte przez Mateusza i Huberta są tym bardziej cenne, ponieważ w swoich kategoriach rywalizowali z zawodnikami o rok starszymi.

Z bardzo dobrej strony pokazały się Anna Mierzejewska startująca w kategorii młodzik i Aleksandra Milewska startująca w kategorii open. Mierzejewska, która z powodu kontuzji trenowała przed mistrzostwami zaledwie dwa tygodnie, dwukrotnie zajmowała piąte miejsce (50 m holowanie manekina i 100 m ratowanie manekina w płetwach) oraz szóste miejsce na 100 m ratownik. Natomiast Milewska, która z powodu studiów nie może już tak dużo czasu poświęcać na treningi w gronie ponad 60 zawodniczek była odpowiednio szesnasta i osiemnasta na 50 m holowanie manekina i 100 m kombinowane.

- Serdecznie dziękuję naszym reprezentantom za dobrą postawę podczas mistrzostw. Wyniki przez nich osiągnięte napawają dużym optymizmem przed zbliżającym się 2015 rokiem. Szczególnie duże nadzieje związane są z Hubertem i Mateuszem, którzy w nowym roku nadal  rywalizować będą w swoich kategoriach: młodzik i junior młodszy - mówi Dariusz Małkowski, prezes WOPR-OS Ostrołęka.

Korzystając z okazji, prezes Dariusz Małkowski zwrócił się do mieszkańców naszego miasta z życzeniami bożonarodzeniowymi.

"Wszystkim członkom i sympatykom WOPR-OS Ostrołęka jak również mieszkańcom naszego miasta życzę pogodnych i rodzinnych świąt Bożego Naradzenia oraz dużo sukcesów w zbliżającym się 2015 roku."

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.