Trzynaście medali Gladiatorów

Sporty walki 06 lutego 2011 Komentarzy

Kolejny duży sukces zanotowali na swoim koncie ostrołęccy „Gladiatorzy”. Podopieczni Wojciecha Dudkowskiego z II Turnieju Ju Jitsu Ne Waza Ziemi Mińskiej przywieźli 12 medali indywidualnych i jeden drużynowy.

Wszyscy zawodnicy ostrołęckiego klub zdecydowali się walczyć w dywizji zawodników zaawansowanych i choć „Gladiatorzy” mieli w swojej ekipie również debiutantów, to również oni woleli zmagania z doświadczonymi zawodnikami.

Patryk Ogonowski – brązowy medal, kat. – 66 kg

UKS Gladiator w klasyfikacji drużynowej zajął drugie miejsce. W zawodach startowało ponad 120 zawodników z 9 klubów z Mazowsza. Na uwagę zasługuję również fakt, że zawodnicy Gladiatora „zaliczyli” najdłuższy i najkrótszy pojedynek na tych zawodach: w półfinałowych walkach Karol Matusiak zmagał się ze swoim przeciwnikiem w morderczym pojedynku prawie 30 minut (!!!) zanim doszło do rozstrzygnięcia, natomiast Wojciech Dudkowski pokonał rywala w niespełna 30 sekund. Specjalną nagrodę otrzymał „Gladiator” Bartosz Żebrowski, który został uznany najlepszym technikiem zawodów.
Kolejny start podopiecznych Wojciecha Dudkowskiego już na początku marca w Amatorskiej Lidze MMA.