Turniej im. Aleksandra Harabasza: W roczniku 2012 najlepszy APC Ciechanów [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka nożna 15 stycznia 2023 4 Komentarze

Drugi dzień zmagań w 28. edycji turnieju im. Aleksandra Harabasza zakończył się wygraną drużyny APC Ciechanów. Po pełnym emocji finale, drużyna z Ciechanowa pokonała w rzutach karnych Ostrołęcką Akademię Piłki Nożnej. Podium zamknęła Kurpiowska Akademia Sportowa.

W pierwszej fazie turnieju zespoły zagrały ze sobą systemem każdy z każdym. Na pierwszym miejscu znalazła się ekipa APC Ciechanów, która w siedmiu meczach zanotowała sześć zwycięstw i remis (19 pkt).

Druga była drużyna APN Ostrołęka. Ostrołęczanie zgromadzili 14 punktów i wyprzedzili na podium Kurpiowską Akademię Sportową Kadzidło (13 pkt). Czwartą lokatę zajął LUKS Czerwin (11 pkt). Kolejne miejsca zajęli: Korona Ostrołęka (10 pkt), MKS Przasnysz (7 pkt), Rzekunianka Rzekuń (6 pkt) i Olimpia Zambrów (0 pkt).

Później przyszedł czas na mecze o miejsca. Rzekunianka Rzekuń przypieczętowała siódmą lokatę, wygrywając z Olimpią Zambrów 7:0. Na miejscu piątym MKS Przasnysz, który pokonał 5:3 Koronę Ostrołęka. W meczu o trzecie miejsce LUKS Czerwin przegrał z KAS Kadzidło 0:1, a w wielkim finale - podobnie jak wczoraj - mieliśmy rzuty karne. APC Ciechanów zremisował z APN Ostrołęka 1:1, ale tym razem lepsi w karnych byli przyjezdni (2:0) i puchar powędrował do Ciechanowa.

Królem strzelców turnieju został Kacper Koszarski z MKS Przasnysz, autor 13 bramek. Najlepszym bramkarzem wybrano Ignacego Lendzioszka z KAS Kadzidło. Najlepszym obrońcą został Alan Białczak z APN Ostrołęka. Tytuł najlepszego dryblera powędrował do Alana Duszyńskiego z APC Ciechanów, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Bartosz Kołakowski, także ze zwycięskiej ekipy z Ciechanowa. Wyróżniono także dziewczynki, które dzielnie grały z chłopakami: Lenę Koszarską, Oliwię Dobrzyńską i Maję Żbikowską.

Wczoraj w turnieju im. Aleksandra Harabasza rywalizowali piłkarze z rocznika 2013 i młodsi. Wygrała Ostrołęcka Akademia Piłki Nożnej, o czym przeczytacie tutaj.

Kim był Aleksander Harabasz?

Ur. 12.12.1937 (Zabierzów Bocheński woj. małopolskie, w okolicach Krakowa), zm. 09.02.1992 (Ostrołęka). Piłkarz (prawoskrzydłowy), wychowanek Unii Oświęcim, później Celuloza Ostrołęka i MZKS Ostrołęka, ale znany głównie jako trener. Zasłużony szkoleniowiec, wychowawca kilku pokoleń ostrołęckich piłkarzy. Jego imieniem nazwano boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie miejskim. Co roku od jego śmierci rozgrywany jest turniej jego pamięci. Pośmiertnie odznaka "Zasłużony dla Miasta Ostrołęki" (2012r.).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Wideo do artykułu:
Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
21:07, 15 stycznia 2023

Kibic

APN widać, że mocny w tych rocznikach i widać dobre szkolenie, bo fajnie chłopaki grają, oby tyk dalej. GRATULACJE!

ocena: 50%         zgłoś
...
21:47, 15 stycznia 2023

Tur

To jest turniej dla wybranych??? Nigdzie info na temat turnieju. Zamknięte grono

ocena: 34%         zgłoś
...
17:48, 16 stycznia 2023

.

Kiedyś to przyjeżdżały drużyny.....teraz kadzidło Rzekuń  Czerwin trochę organizacyjnie bieda

ocena: -         zgłoś
...
13:34, 17 stycznia 2023

trener

turniej dla odpowiednich wybranych drużyn

ocena: 0%         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.