Turniej im. Aleksandra Harabasza. Znamy termin! Wystąpi 12 zespołów

Piłka nożna 01 listopada 2019 0 Komentarzy

26. edycja Halowego Turnieju Piłki Nożnej im. Aleksandra Harabasza zbliża się wielkimi krokami. Turniej zostanie rozegrany w sobotę i niedzielę - 30 listopada i 1 grudnia w hali im. Arkadiusza Gołasia przy ul. Traugutta 1 w Ostrołęce. Do rywalizacji przystąpi dwanaście zespołów.Organizatorem zawodów dla młodych piłkarzy jest Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Podczas turnieju do rywalizacji przystąpią młodzi zawodnicy z rocznika 2007 i młodsi. Początek rozgrywek w sobotę i niedzielę został zaplanowany na godz. 9:00.

W tym roku z pewnością młodzi piłkarze dostarczą kibicom piłki nożnej dużo emocji, ciekawa będzie zapewne rywalizacja zespołów z naszego miasta.

- Turniej im. Aleksandra Harabasza to jedna z naszych najważniejszych imprez w kalendarzu sportowym - podkreślają organizatorzy. - Ma na celu upamiętnienie znakomitego trenera i wychowawcy wielu pokoleń ostrołęckich piłkarzy. Organizując turniej stwarzamy też możliwość rywalizacji miejscowych drużyn z rywalami, z innych miejscowości. Nasza dwudniowa impreza, to prawdopodobnie najstarszy turniej halowej piłki nożnej w Polsce dla tej grupy wiekowej.

Kim był Aleksander Harabasz?

Ur. 12.12.1937 (Zabierzów Bocheński woj. małopolskie, w okolicach Krakowa), zm. 09.02.1992 (Ostrołęka). Piłkarz (prawoskrzydłowy), wychowanek Unii Oświęcim, później Celuloza Ostrołęka i MZKS Ostrołęka, ale znany głównie jako trener. Zasłużony szkoleniowiec, wychowawca kilku pokoleń ostrołęckich piłkarzy. Jego imieniem nazwano boczne boisko ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie miejskim. Co roku od jego śmierci rozgrywany jest turniej jego pamięci. Pośmiertnie odznaka "Zasłużony dla Miasta Ostrołęki" (2012r.)

źródło: MZOS-TiT

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.