Turniej kadetek dla Sparty Braniewo, Nike na podium (zdjęcia)

Siatkówka 17 września 2017 0 Komentarzy

Zwycięstwem Sparty Braniewo zakończył się Międzynarodowy Turniej Kadetek w Ostrołęce. W finale zwyciężczynie pokonały Lider Konstantynów Łódzki 2:0. Pozytywnym akcentem jest fakt, że ostrołęckie zawodniczki z OTPS Nike Ostrołęka zajęły trzecie miejsce. Zobacz zdjęcia z turnieju.

W turnieju udział wzięło dziesięć drużyn, w tym dwie z Ostrołęki. Jak podkreślał prezes Nike Ostrołęka Dariusz Piersa, zespoły co roku dobierane są tak, by prezentowały dobry poziom sportowy, dzięki czemu turniej w naszym mieście stoi zawsze na bardzo dobrym poziomie. Tak też było w tym roku.

Po dwóch dniach rozgrywek zwyciężyła ekipa Sparty Braniewo, która w finale okazała się lepsza od Lidera Konstantynów Łódzki. Brawa należą się też kadetkom Nike Ostrołęka prowadzonym przez trenera Tomasza Pakiełę. W meczu o trzecie miejsce wygrały one z Ateną Warszawa. Drugi zespół Nike pod wodzą Dariusza Piersy zajął miejsce siódme.

MVP turnieju została Agata Plaga ze Sparty Braniewo, najlepszą zawodniczką na pozycji przyjmującej wybrano Klaudię Lendzioszek z Nike Ostrołęka, najlepszą rozgrywającą została Amelia Bogdanowicz z Konstantynowa Łódzkiego, a najlepszą libero - Natalia Jurczykowska ze Sparty Braniewo. Nagrody dla najlepszych zespołów wręczyli radni Grzegorz Milewski i Jan Rzewnicki, którzy byli także sponsorami turnieju. Więcej o turnieju już wkrótce w naszym serwisie, a tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć.

Klasyfikacja końcowa turnieju: 1. Sparta Braniewo, 2. Lider Konstantynów Łódzki, 3. Nike I Ostrołęka, 4. Atena I Warszawa, 5. Atena II Warszawa, 6. SMS Warszawa, 7. Nike II Ostrołęka, 8. Olimpia Węgrów, 9. Danex Siemiatycze, 10. VK Biruta (Białoruś).