Turniej o pas HFO kompletny. Karol Łasiewicki vs Alan Kalski zawalczą w Ostrołęce

Sporty walki 07 kwietnia 2022 0 Komentarzy

Odkryto już wszystkie karty dotyczące turnieju o pas dywizji średniej. Podczas HFO 12 w Ostrołęce o tytuł mistrza będzie rywalizować czwórka Polaków. W drugim półfinale mający na koncie dwie wiktorie w HFO, Karol Łasiewicki (3-1) spotka się z niepokonanym na zawodowych ringach reprezentantem Fight Gym Gdynia, Alanem Kalskim (5-0). Bilety do nabycia w serwisie ebilet.pl. Transmisję przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Podopieczny Arkadiusza Ludwiczaka z Ostrołęka Fight Academy dwukrotnie pojawiał się w białym ringu HFO. Debiut zawodnika z Sypniewa miał miejsce na gali HFO: Aim High. W studiu Telewizji Polskiej Łasiewicki zastopował Rafała Korczaka w trzeciej rundzie, wchodząc jednocześnie na zastępstwo za niedoszłego oponenta zawodnika z Warszawy. Druga walka Karola miała miejsce na HFO 10: Solpark II w Kleszczowie. W październiku zeszłego roku pokonał Mateusza Kopeć z Jenel Fight Club jednogłośną decyzją sędziów. W tym roku Karol dołożył do kolekcji tytuł półzawodowego mistrza Polski PZKB. W maju przed swoją publicznością Łasiewicki spróbuje wzbogacić swój dorobek o trzeci pas mistrza, pierwszy zdobyty w profesjonalnej rywalizacji.

zdjecie

Reprezentujący Fight Gym Gdynia, Alan Kalski rzuca na szalę swój nieskazitelny rekord, by po ponad ośmiu latach ponownie zaprezentować się przed ostrołęcką publicznością. Zawodnik z Pomorza pojawił się w stolicy Kurpiowszczyzny po raz pierwszy walczył na VI Gali Sportów Walki, na której stoczył pojedynek z Markiem Doboszem. Wspomniana walka zakończyła się zwycięstwem na punkty fightera Fight Gym Gdynia. Na ringach zawodowych Kalski pokonywał min. byłego mistrza organizacji Krwawy Sport, Jędrzeja Durskiego. Ostatnią walkę stoczył w czerwcu 2021 roku. W pojedynku wieczoru gali Time of Masters 7 pokonał przez decyzję sędziów Karola Rubina.

Tym samym turniej o pas dywizji średniej HFO został skompletowany. Półfinały Konieczny vs Walków i Łasiewicki vs Kalski wyłonią dwóch kickboxerów, którzy zmierzą się ze sobą w pojedynku o pas. Trzeci mistrz w historii organizacji zostanie wyłoniony podczas majowej gali w Ostrołęce, a współwłaściciel organizacji, Łukasz Pławecki nie kryje ekscytacji tymi zestawieniami:

- Cały turniej zapowiada się wyśmienicie. W pierwszym półfinale mający dwie walki w naszej organizacji, Karol Łasiewicki w końcu zawalczy w swojej wadze. Spodziewam się go w życiowej formie, a to co pokazywał w wyższych limitach już mogło się podobać. Naprzeciw niego stanie Alan Kalski, niepokonany zawodnik z Gdyni. Pięć walk, pięć zwycięstw i świetna postawa w ostatnim starcie kontrolnym. Cieszę się, że w końcu nasze rozmowy z Alanem, które trwają od zeszłego roku, doprowadziły do jego walki w HFO. To będzie niesamowity bój dwóch zawodników, którzy mają wybitnie ofensywny styl walki żywcem wyjęty z ringów holenderskich. Z drugiej strony mamy rewanż za czasy amatorskie pomiędzy Przemkiem Walkówem i Tomaszem Koniecznym. Przemek to tytan pracy, bardzo doświadczony zawodnik z sukcesami na międzynarodowych ringach. Wygrał już 8-osobowy turniej w Czechach, więc wie jak to jest toczyć więcej niż jedną walkę na gali. Tomek wraca do HFO po dłuższej przerwie. Podkarpacki walczak, który nie odmawia nikomu i staje do walk z najlepszymi. Ponadto pokonał Walkówa, więc i jeden i drugi ma coś do udowodnienia. Według mnie obie walki są równe, taki sam będzie finał. Z pasem z ringu zejdzie po prostu najlepszy zawodnik. - skomentował zestawienia turniejowe Łukasz Pławecki.

Gala HFO 12: Ostrołęka jest zaplanowana na 7 maja w hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta 1 w Ostrołęce. Bilety dostępne w serwisie ebilet.pl. Transmisję z wydarzenia przeprowadzi telewizja TVP Sport.

Pojedynek o pas mistrza dywizji lekkiej:
70 kg: Patryk Radoń (ŁKS Boks Łódź) vs Mateusz Białas (KO Gym Wrocław)

Turniej o pas mistrza dywizji średniej:
85 kg: Karol Łasiewicki (Ostrołęka Fight Academy) vs Alan Kalski (Fight Gym Gdynia)
85 kg: Przemysław Walków (Fighter Wrocław) vs Tomasz Konieczny (CAF Rzeszów)

Karta główna:
77 kg: Emil Chorążewicz (Knockout Bielany) vs Krystian Błaszczyk (Kruk Gym Kalisz)
70 kg : Aleksy Zienkiewicz (Ostrołęka Fight Academy) vs Maciej Tercjak (Hunter Kickboxing Łomża)
65 kg: Marcin Majewski (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka) vs Michał Firut (Fight Point Biała Podlaska)

HFO: Super Fights:
95 kg: Mariusz Piersa (Ostrołęka Fight Academy) vs TBA
77 kg: Rafał Modzel (Ostrołęka Fight Academy) vs Bartłomiej Horbowiec (Fight Point Biała Podlaska)
77 kg: Piotr Trześniewski (Kuźnia Mistrzów Wyszków) vs Marek Milewski (Jinchuuriki Gym Olsztyn)
65 kg: Wiktor Dmochowski (Ostrołęka Fight Academy) vs Przemysław Szczuczyński (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka)
+95 kg: Daniel Racki (Kuźnia Mistrzów Łochów) vs TBA
85 kg: Michał Kempisty (Kuźnia Mistrzów Wyszków) vs Marcin Kowalczyk (Kick-Boxing Club Poprava)

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.