Turniej o Puchar Wójta Gminy Rzekuń: IV-ligowa Narew najlepszym zespołem

Piłka nożna 15 stycznia 2013 Komentarzy

Nie było niespodzianki w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Rzekuń, który w niedzielę odbył się w hali przy ulicy Nowej w Rzekuniu. Piłkarze sześciu drużyn walczyli o trofeum, które ostatecznie trafiło do najwyżej notowanej ekipy tego turnieju, IV-ligowej Narwi Ostrołęka. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Patryk Wysocki z Korony HiD Ostrołęka.

Narew wygrała turniej w Rzekuniu (fot. NarewPlus.pl)

Narew wygrała we wszystkich pięciu spotkaniach turniejowych. W fazie grupowej niebiesko-czerwoni pokonali KS CK Troszyn 3:1 (bramki: Dawidzki, Kubat 2), Rzekuniankę II Rzekuń 6:1 (bramki: Łyziński, Dawidzki 2, Kubat, Strzeżysz, Gontarz) i Orzeł Sypniewo 2:1 (bramki: Zalewski, Gawrych). W meczu półfinałowym narwianie spotkali się z Fortami Piątnica. Do przerwy był remis, lecz po zmianie stron dwie bramki Dawidzkiego oraz trafienia Kubata i Zalewskiego dały finał ekipie Marcina Romana.

W nim Narew zmierzyła się z Orłem Sypniewo. Ostrołęczanie do przerwy remisowali 1:1, druga połowa była równie wyrównana lecz ostateczny cios na chwilę przed końcowym gwizdkiem arbitra zadał kapitan niebiesko-czerwonych, Piotr Strzeżysz. Było to drugie trafienie "Mary" w tym meczu, jednego gola dorzucił również Kamil Gontarz.

Na czwartym miejscu zawody skończyła Korona HiD Ostrołęka. Podopieczni trenera Tomasza Słowika w meczu o trzecie miejsce zremisowali z Fortami Piątnica 1:1. Zwycięzcę meczu wyłoniły rzuty karne, te lepiej wykonywali piłkarze Fortów i to oni zajęli trzecią lokatę. Wcześniej niebiesko-żółci przegrali w półfinale z Orłem Sypniewo 2:3.

Najlepszym piłkarzem turnieju został Patryk Wysocki z Korony HiD Ostrołęka. Królem strzelców został Paweł Kowalkowski, zawodnik Orła Sypniewo. Najlepszym bramkarzem według organizatorów był Daniel Woźniak z Korony HiD.