zdjecie 3243

Turniej oldbojów w Kazachstanie z ostrołęckimi akcentami

Siatkówka 06 grudnia 2018 2 Komentarze

Ostrołęckie akcenty mieliśmy w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej oldbojów w Tałdykorganie. W Kazachstanie zagrało 10 zespołów, w tym reprezentacja Polski z zawodnikami związanymi w przeszłości (lub obecnie) z Ostrołęką.

Ostrołęckie akcenty mieliśmy w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej oldbojów w Tałdykorganie. W Kazachstanie zagrało 10 zespołów, w tym reprezentacja Polski z zawodnikami związanymi w przeszłości (lub obecnie) z Ostrołęką.

W dniach 29.11 - 02.12.2018 roku w Kazachstanie w miejscowości Tałdykorgan ( miasto w południowo-wschodnim Kazachstanie, nad rzeką Karatał, u podnóża Ałatału Dżungarskiego, stolica obwodu ałmackiego, zamieszkała przez około 114 tys. mieszkańców) odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Oldboyów, w którym uczestniczyło łącznie 10 drużyn, w tym reprezentacja Polski.

Z 10 drużyn utworzono 2 grupy po 5 zespołów. Polska grała w jednej grupie z m.in. Rosją, Mongolią, Kirgistanem. W swojej grupie Polacy zajęli 2 miejsce przegrywając rywalizację grupową z Rosją (2:0). Należy wspomnieć, że w składzie Rosji znaleźli się byli reprezentanci ZSRR. W półfinale nasza reprezentacja spotkała się z drużyną miasta Kazań. Polacy wygrali 2:1. Mecz był bardzo zacięty do ostatnich minut. Warto wspomnieć, że drużyna z Kazania to jeden z najbardziej utytułowanych siatkarsko klubów na świecie. W drugim półfinale reprezentacja Rosji grała z gospodarzem turnieju, Rosjanie wygrali 2:1.

Po raz kolejny reprezentację Rosji i Polski los skojarzył w finale. Po bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu, Polacy zrewanżowali się i wygrali tę potyczkę 2:0. Tym samym zdobyli złoty medal turnieju. Satysfakcja tym większa, bo aby znaleźć się w Kazachstanie musieli pokonać długą i męczącą, bo blisko 19-godzinną podróż. W szeregach złotej drużyny grali znakomici byli reprezentanci kraju i wyśmienici polscy siatkarze, którzy zapisali się w historii polskiej piłki siatkowej m.in. Rafał Legień, Jarosław Szalpuk, Arkadiusz Hajdrowski, Grzegorz Kosatka, Dariusz Szostek, Grzegorz Szewczyk, Dariusz Parkitny, Przemysław Polechoński (były kapitan Pekpolu Ostrołęka) czy ostrołęczanin Zbigniew Obrębski.

źródło: KWP Olsztyn

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
11:47, 06 grudnia 2018

Rafi

Gratulacje Zbychu


...
12:11, 06 grudnia 2018

Gość

Warto dopisac ze Zbyszek Obrebski to wychowanek i byly zawodnik siatkarskiej sekcji NarwiSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.