Twarde walki Fight Academy w Mińsku Mazowieckim [ZDJĘCIA]

Sporty walki 18 stycznia 2016 Komentarzy

Reprezentanci Fight Academy Ostrołęka udanie rozpoczęli 2016 rok. W sobotę 16 stycznia walczyli oni w Otwartych Mistrzostwach Polski WKSF w Mińsku Mazowieckim. W zawodach wzięło udział 300 zawodników z całej Polski, którzy rywalizowali w różnych formułach. Jak spisali się ostrołęczanie?

Jako pierwszy z naszych zawodników do rywalizacji przystąpił Łukasz Płaczek w formule ju jitsu no gi, czyli w walkach na zasadzie ju jitsu bez kimon. Płaczek to zawodnik MMA, ale nowa formuła nie przeszkodziła mu w wygraniu dwóch walk i sięgnięciu tym samym po złoty medal w kategorii ciężkiej. Bardzo dobry występ w formule K1 zanotował Aleksy Zienkiewicz. Musiał on walczyć w kategorii do 85 kilogramów, mimo że ważył aż siedem kilogramów mniej (wszystko przez to, że połączono kategorie wagowe). W drodze po złoto uległ Sebastianowi Romańczykowi z Kaliniak Team Mrągowo i tym samym zdobył brązowy medal.

W formule kickboxing light contact udanie zaprezentował się Kamil Sęk. Wygrał on w bardzo dobrym stylu dwie walki, dzięki czemu zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii. Ciężką przeprawę miał Łukasz Olender - stoczył on trzy długie i wyczerpujące walki, ale efekt końcowy był znakomity. Olender zajął pierwsze miejsce w formule kickboxing light contact w wadze do 80 kg.

- Widać, że Kamil Sęk się przełamuje i reprezentuje ostatnio coraz lepszą dyspozycję. Jeżeli chodzi o Łukasza Olendra to dopiero jego drugi start, a już mamy powody do radości - podsumowuje trener Fight Academy Arkadiusz Ludwiczak - Cieszę się, że dobrze rozpoczęliśmy ten rok, a w zawodach biorą udział nowi zawodnicy i wygrywają walki. To świadczy, że szkolenie w naszym klubie stoi na dobrym poziomie - dodaje.