"Twierdza Ostrołęka" zdobyta. AZS UMCS świętował na boisku Trójki [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 07 maja 2022 2 Komentarze

AZS UMCS Lublin wygrał II ligę i świętuje awans do I ligi. Stało się tak w Ostrołęce - po wygranej nad Trójką. Ostrołęczanie łatwo skóry nie sprzedali, ale zespół gości okazał się lepszy.

Wynik otworzył bramką Kamil Ludwiczak, ale później lepiej prezentowali się przyjezdni, którzy po kwadransie prowadzili 7:3. Lublinianie, będący wówczas o krok od awansu do I ligi, byli niezwykle zdeterminowani. Utrzymywali przewagę, a na przerwę schodzili z prowadzeniem 16:12.

Drugą połowę AZS również rozpoczął lepiej. Po 41 minutach było już 22:14 dla gości i stało się jasne, że pewnie zmierzają oni po awans. W końcówce meczu to Trójka zaczęła odrabiać straty i zmniejszyła różnicę do pięciu bramek, ale po ostatnim gwizdku sędziego to goście mogli wznieść ręce w geście triumfu, wygrywając 31:26. Oznaczało to, że AZS UMCS mógł świętować awans.

Trójka Ostrołęka - AZS UMCS Lublin 26:31 (12:16)

Trójka: Szurnicki, Kraszewski 6, Świerżewski 1, Zieliński, Ludwiczak 8, Turski, Kaczyński 1, Gąska, Pachucki 2, Wojdyna, Murawski 3, Skowroński, Niećko, Tobolski 5.

AZS: Gałaszkiewicz 2, Rogalski 4, Wielgus 1, Burek 1, Brodziak, Majewski 1, Kołodziejczyk, Rycerz 6, Stachowicz, Daniel 2, Pergoł, Janicki D., Janicki K. 5, Pytka 2, Maciąg 7, Włada.