Tydzień z karate podczas Ferii na Sportowo [ZDJĘCIA]

Sporty walki 23 stycznia 2024 0 Komentarzy

Za nami tydzień z karate podczas Ferii na Sportowo 2024 w Ostrołęce. Zajęcia, które odbywały się w dniach 15-19 stycznia, przeprowadził Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin.

fot. MOSiR w Ostrołęce

Przez tydzień w sali sportów walki hali im. Arkadiusza Gołasia zbierała się pokaźna grupa dzieci chcących poznać tajniki jednej z najstarszych odmian walki. Organizatorzy relacjonują:

Treningi karate były znakomitą okazją rozpoczęcia przygody z aktywnością fizyczną. Dyscyplina ta zaliczana jest do najbardziej ogólnorozwojowych sportów, w szczególności u dzieci. Bez wątpienia był to jeden z powodów tak licznej frekwencji na feryjnych zajęciach. Młodzi adepci karate wynieśli z treningów wiele cennych wskazówek oraz umiejętności, które zaprocentują w życiu codziennym. Ćwiczenia karate wywierają wpływ na kształtowanie charakteru, poznawanie własnych słabości i pracę nad sobą, a także redukują poziom strachu. Uczestnicy dzięki zajęciom mogli nauczyć się cierpliwości, samoobrony, stanowczości, czujności czy umiejętności samokontroli. Ogromna w tym zasługa trenerów Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin.

Po zakończeniu ostatniego dnia szkolenia wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.