Udane starty Niedzwieckiej i Janczewskiego (zdjęcia)

Inne 03 maja 2019 4 Komentarze

W ostatni weekend kwietnia 2019 roku ciężarowcy UKS Atleta Ostrołęka rywalizowali na trzech sportowych frontach. Odbywało to się na arenach sportowych w Kwidzynie, Szczytnie i Siedlcach.Najwcześniej bo 27 kwietnia w sobotę o 12:15 rywalizację rozpoczęła trzykrotna rekordzistka Polski masters Justyna Niedzwiecka - w XXIX Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Masters w podnoszeniu ciężarów. Rozgrywane one były na pomostach Nadwiślanina Kwidzy. Justyna Niedzwiecka rodem z Obierwi rwanie rozpoczęła pomyślnie od 35kg w pierwszym podejściu i to 1kg więcej od rekordu Polski. Drugie podejście na 37kg wykonane z dociskiem i nie uznane przez sędziów. Mimo nieudanego drugiego podejścia, Justyna ryzykuje i w trzecim próbie podchodzi do sztangi ważącej 39kg: o 1 kg więcej od rekordu życiowego. Niestety, atak na kolejny rekord Polski w rwaniu nie uzyskuje pozytywnej oceny sędziów. Należy nadmienić, że za rekordy Polski są uznawane wyniki uzyskane tylko na zawodach rangi Puchar Polski i Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Europy i świata. Rekord życiowy Justyny w rwaniu wynosi 38 kg, ale uzyskany w Grand Prix nie jest rekordem Polski. Po rwaniu nastał czas na rozpoczęcie podrzutu. Pierwsze podejście wykonane na 46 kg - ku wielkiemu zdziwieniu zawodniczki nie znajduje uznania w oczach sędziów. Kolejne podejście postanawia poprawiać na tym samym ciężarze sztangi i to ze skutkiem pozytywnym. W tym podejściu atletka ustanawia nowy rekord Polski w podrzucie. Justyna jest zdeterminowana i w trzeciej próbie podrzutu postanawia podrzucić 50kg. Próba jest udana, wykonanie piękne, zaliczone przez wszystkich sędziów i kolejny rekord Polski ustanowiony przez sztangistkę ostrołęckiego klubu. 35kg w rwaniu oraz 46kg, 50kg w podrzucie i 85kg w dwuboju, to za jednym razem 4 rekordy Polski masters w podnoszeniu ciężarów sztangistki UKS Atleta Ostrołęka. Bardzo udany start ostrołęckiej zawodniczki i zwycięstwo w kategorii wagowej do 71kg drugiej grupy wiekowej (40-44 lat) ozdobione medalem ze złotego kruszcu.

Do grodu leżącego nad rzeką Liwą 5km od Wisły na rywalizację wśród weteranów w podnoszeniu ciężarów wybrał się także prezes UKS Atleta Ostrołęka Karol Janczewski. W godzinach porannych 28 kwietnia 2019 roku, rywalizował on w kategorii wagowej do 81 kg i drugiej grupie wiekowej (40-44 lat). Prezes Janczewski rwanie pozytywnie rozpoczął od 75 kg, w drugim podejściu zalicza 80kg, by w trzecim podejściu ustanowić rekord życiowy wyrywając 82 kilogramy. Po trzech pięknie zaliczonych próbach w rwaniu, rozpoczyna z wielkim apetytem poprawienie wyniku w podrzucie. Próba pierwsza na 90 kg zaliczona bezbłędnie. Drugie podejście wykonane na 100 kg - również bezbłędne. No i próba trzecia, to poprawienie rekordu życiowego w podrzucie podjęte na 104 kilogramach... okazuje się, że jeszcze nie teraz. Mimo nie poprawienia rekordu życiowego w podrzucie, Janczewski ustanawia rekord życiowy w rwaniu 82kg i rekord życiowy 182kg w dwuboju. Osiągnięty wynik w dwuboju plasuje ostrołęczanina na drugiej pozycji wśród zawodników kategorii wagowej 8 1kg grupy drugiej i na jego piersiach zawisa medal ze srebrnego kruszcu.

- Złoto i srebro zdobyte przez dwoje zawodników to bardzo duży dorobek medalowy. Jak widać ciężarowcy UKS Atleta godnie reprezentowali Ostrołękę na arenie krajowej, za co serdecznie im dziękujemy - podsumowują trenerzy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze

...
09:48, 03 maja 2019

Sztangista

Gratulacje, życzę dalszych sukcesów.

ocena: -         zgłoś
...
09:55, 03 maja 2019

3boj

Sporty siłowe odradzają się w Ostrołęce

ocena: -         zgłoś
...
10:01, 03 maja 2019

Gość

Gratuluję świetnych wyników  

ocena: -         zgłoś
...
20:47, 03 maja 2019

Netowiec

Trener Władysław to klasa! Nazwisko zobowiązuje!

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.