Udany początek sezonu. Trójka wygrała z Piotrkowianinem [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 16 września 2023 4 Komentarze

Trójka Ostrołęka od zwycięstwa zaczęła sezon 2023/24 w I lidze. Ostrołęczanie pokonali we własnej hali Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 35:31. Kibice obejrzeli ciekawe widowisko z dużą liczbą bramek.

W pierwszej akcji w tym spotkaniu prosty błąd popełnili goście, a Patryk Obidziński rozpoczął sezon od inauguracyjnego trafienia. Później przyszedł czas wyrównanej gry, ale gospodarze po kwadransie gry zaznaczyli swoją przewagę i od stanu 11:11 trafili trzykrotnie i prowadzili 14:11.

Piotrkowianin doprowadził do remisu 15:15 w 25. minucie, a nawet wyszedł na prowadzenie, ale to Trójka do przerwy prowadziła 19:17.

W drugiej połowie podopieczni Tomasza Rybickiego utrzymali dobry rytm. W 37. minucie prowadzili już 24:21. Przewaga Trójki rosła i w 44. minucie było to już 28:22 po sprytnym rzucie Mateusza Marszałka. Trzy minuty później Trójka dalej miała +6 (30:24) i w tym momencie fantastyczną interwencją popisał się młody bramkarz gospodarzy Adam Głażewski.

Trójka powiększyła prowadzenie (35:28), ale w końcówce serię bramek rzucił Piotrkowianin. Wystarczyło to jedynie na zmniejszenie rozmiaru porażki. Trójka wygrała 35:31 i zaliczyła dobry początek sezonu.

Trójka Ostrołęka - MKS Piotrkowianin 35:31 (19:17)