Udany sprawdzian formy ratowników WOPR-OS [ZDJĘCIA]

Inne 14 listopada 2022 0 Komentarzy

Podczas finałowej rundy Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym, która odbyła się 13 listopada 2022 r. w Słupsku reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka w składzie: Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Maciek Romanowski, Mikołaj Grabowski, Gabriela Grabowska, Aleksandra Żochowska, Michał Małkowski, Mikołaj Pęza zdobyła w sumie osiem medali (5 złotych, 2 srebrne, 1 brązowy).

Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych. Bezkonkurencyjny w swoich startach był Mateusz Adamowski, który w kategorii Open zdobył trzy złote medale w konkurencjach: 200 m super ratownik, 100 m ratowanie manekina z pasem, 50 m holowanie manekina.

Na tych samych dystansach, z tym że w kategorii Junior, trzy medale (2 złote, 1 srebrny) zdobył Kamil Bojarski. Srebrny medal w kategorii junior na dystansie 200 super ratownik z nowym rekordem życiowym 2,49,47 s zdobył Maciek Romanowski, który ponadto na 50 m holowanie manekina zajął piąte miejsce. Z brązowym medalem z zawodów wrócił Mikołaj Pęza, który w kategorii młodzik na dystansie 100 m super ratownik zajął trzecie miejsce. Na tym samym dystansie i w tej samej kategorii (10-11 lat) Michał Małkowski uplasował się na piątym miejscu. Obaj najmłodsi zawodnicy WOPR-OS w swoich startach ustanowili nowe rekordy życiowe.

Z udziału w zawodach mogą być również zadowoleni pozostali zawodnicy WOPR-OS, którzy mimo że nie zdobyli medali, to w swoich startach ustanawiali rekordy życiowe. Gabriela Grabowska w kategorii junior młodszy na dystansie 100 m ratowanie manekina z pasem zajęła czwarte miejsce, na 50 m holowanie manekina zajęła szóste miejsce a na 100 m super ratownik była jedenasta. W tej samej kategorii wiekowej i tych samych konkurencjach Aleksandra Żochowska zajmowała dziesiąte, dwunaste i czternaste miejsce. Natomiast Mikołaj Grabowski we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe i w kategorii junior zajmował następujące lokaty: 200 m super ratownik - 7. miejsce, 50 m holowanie manekina - 9. miejsce, 100 m ratowanie manekina z pasem - 5. miejsce.

- To był bardzo udany sprawdzian formy moich zawodników pokazujący nad czym należy pracować przez najbliższy miesiąc tak aby start w zbliżających się Zimowych Mistrzostwach Polski był jak najbardziej udany – podsumowuje trener Dariusz Małkowski.