Udany sprawdzian formy Trójki Ostrołęka [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 24 stycznia 2017 0 Komentarzy

Piłkarze ręczni Trójki Ostrołęka przerwę w rozgrywkach II ligi wykorzystali na sparingowe spotkanie z Jurandem Ciechanów. Wyżej notowany ligowy rywal przyjechał do Ostrołęki, a w tym test-meczu lepsi okazali się szczypiorniści z naszego miasta wygrywając 33:25. Rewanż już w najbliższy czwartek.

Trójka przystąpiła do tego spotkania sparingowego bez kilku kluczowych zawodników. Nie zagrał m.in. Patryk Kuliś, a do tego również Łukasz Kowalczyk i Piotr Kozłowski. Z kolei Jurand przyjechał do Ostrołęki wzmocniony, bowiem przed rundą rewanżową do klubu z Ciechanowa mają dojść m.in. Łukasz Jurkiewicz, Patryk Dębiec czy Patryk Kaszuba. Na boisku lepsi okazali się jednak ostrołęccy szczypiorniści, którzy już w pierwszej połowie osiągnęli minimalną przewagę i zakończyli ją wygraną 15:13.

Druga odsłona meczu wypadła jeszcze lepiej dla Trójki. Podopieczni Radosława Żebrowskiego zaprezentowali się z dobrej strony i z dwóch bramek przewagi zrobiło się aż osiem, co oznaczało pewne zwycięstwo gospodarzy. Taka forma z pewnością cieszy przed rundą rewanżową, której rozpoczęcie zaplanowano na 4 lutego.

Trójka Ostrołęka na półmetku rozgrywek sezonu 2016/17 w II lidze piłkarzy ręcznych zajmuje siódme miejsce z dorobkiem 4 zwycięstw, 1 remisu i 7 porażek. Jurand Ciechanów jest czwarty i ma na swoim koncie 7 zwycięstw i 4 porażki. Rewanżowe spotkanie sparingowe obu zespołów odbędzie się 26 stycznia w Ciechanowie.