Udany start Atlety Ostrołęka. Wszyscy na podium! [ZDJĘCIA]

Inne 07 marca 2022 0 Komentarzy

5 marca 2022 roku miał miejsce pierwszy start w sezonie sztangistów ostrołęckiego Atlety.  Ostrołęccy ciężarowcy rozpoczęli sezon od startu w Otwartych Mistrzostwach Powiatu Siedleckiego do lat 17 i 20. Uczestniczący zawodnicy w tych zawodach to sztangiści aż 9 mazowieckich klubów.

Odbywały się one w dwóch kategoriach wiekowych junior młodszy (od 16 do 17 lat) i junior (do 18 do 20 lat). W kategorii wiekowej junior młodszy prawo startu mieli młodzicy tj. zawodnicy od 13 do 15 lat. Właśnie w tej grupie wiekowej Ostrołękę reprezentowali młodzicy: Julia Stachurska, Kacper Mróz i Igor Więch oraz junior młodszy Aleksander Płodziszewski.

Pierwsza na pomost wyszła Julia Stachurska, która zaliczyła wszystkie sześć podejść i uzyskała w dwuboju 97 kg (43+54). Z tym wynikiem stanęła na 3. stopniu podium w swojej kategorii wagowej, ustanawiając zarazem rekordy życiowe w rwaniu, podrzucie i dwuboju.

Następni do rywalizacji wyszli Kacper Mróz w kategorii wagowej do 61 i Igor Więch w kategorii wagowej do 49 kg. Ogromna trema towarzyszyła pierwszy raz startującemu Kacprowi, ale nie przeszkodziła w uzyskaniu wspaniałego wyniku. Wyrwał 33 kg, podrzucił 38 kg, a w dwuboju zgromadził 71 kg. Kacper tak jak Julia, zaliczył wszystkie sześć podejść i zdobył brązowy medal w swojej kategorii wagowej. Igor w rwaniu zalicza 40 kg a w podrzucie 56 kg i to daje w dwuboju 96 kg. Z tym wynikiem zostaje on zwycięzcą swojej kategorii wagowej pokonując drugiego zawodnika z Narwi Pułtusk o 5 kg.

Jako ostatni z ostrołęckiej drużyny do rywalizacji w kategorii wagowej do 81 kg przystąpił Aleksander Płodziszewski. Olek wyrwał 65 kg, podrzucił 85 kg, co dało w dwuboju 150 kg, który zaliczył wszystkie podejścia. Wszystkie uzyskane przez niego wyniki to rekordy życiowe, które pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca tej  kategorii wagowej. Zwycięzcą został zawodnik Sokołowa Podlaskiego, który uzyskał ten sam wynik co Olek, jednakże uzyskał go wcześniej tzn. już na ciężarze 80 kg (70+80).

- Niezmiernie się cieszymy, że każdy nasz zawodnik zdobył medal. Ponadto dwoje z nich ustanowiło po trzy rekordy życiowe. Poza tym mistrz Mazowsza w wieloboju atletycznym Kacper bardzo udanie wykonał swój pierwszy start w dwuboju olimpijskim. Oby tak dalej - relacjonuje trener Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.