Udany start WOPR-OS Ostrołęka. 12 medali w Słupsku

Inne 30 listopada 2020 0 Komentarzy

Kolejny udany start, który zaowocował zdobyciem dwunastu medali (6 złotych, 3 srebrne, 3 brązowe) odnotowali zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka. Tym razem wystartowali w finałowej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2020, która odbyła się 29 listopada 2020 r. w Słupsku.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli: Maja Furmaniuk, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski, Kacper Mierzejewski.

Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobytych medali ustanowili wiele wartościowych wyników i rekordów życiowych. W finałowej edycji Hubert Nakielski w kategorii open zdobył trzy złote medale na dystansach 200 m super ratownik, 100 m ratowanie z pasem, 50 m holowanie manekina.

Mateusz Adamowski w kategorii junior zdobył dwa złote medale (200 m super ratownik i 50 m holowanie manekina) oraz srebrny medal na 100 m ratowanie z pasem. Kamil Bojarski w kategorii junior zdobył  złoty medal na 100 m ratowanie z pasem, srebrny medal na 50 m holowanie manekina, brązowy medal na 200 m super ratownik. Kacper Mierzejewski zdobył srebrny medal na 200 m super ratownik i brązowy na 100 m ratowanie z pasem a na 50 m holowanie manekina zajął czwarte miejsce.

Z kolei Maja Furmaniuk, dla której był to pierwszy start w tym roku w kategorii junior młodszy, zdobyła brązowy medal 100 m ratowanie z pasem. Maja ponadto była szósta na 100 m super ratownik i ósma na 50 m holowanie manekina.

W klasyfikacji generalnej podsumowującej starty we wszystkich edycjach Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym w kategorii open na 1. miejscu uplasował się Hubert Nakielski, natomiast w kategorii junior całe podium było dla WOPR-OS Ostrołęka: 1. miejsce Mateusz Adamowski, 2. miejsce Kamil Bojarski, 3. miejsce Kacper Mierzejewski.

To był bardzo udany start i sprawdzian dla moich zawodników, którzy już za kilka dni rozpoczną rywalizację w najważniejszej imprezie w tym roku czyli Zimowych Mistrzostwach Polski, które odbędą się na 50 metrowym basenie w Szczecinie