UKS Atleta Ostrołęka. Borkowski szósty w Pucharze Świata (zdjęcia)

Inne 27 listopada 2021 0 Komentarzy

20 listopada trener a zarazem zawodnik UKS Atleta Ostrołęka Jakub Borkowski startował w Pucharze Świata XPC Trójboju Siłowego w Siedlcach. Podczas zawodów wspierał go jeden z trenerów ostrołęckich sztangistów Zenon Grądzki.

Zacznijmy od przysiadu, w którym to pokładał największe nadzieje, z zamiarem ustanowienia rekordu. Niestety, pierwsza próba na 210 kg, choć wykonana pewnie i bez większego oporu, zostaje nieuznana przez sędziów z powodu zbyt małej głębokości. Druga, na tym samym ciężarze, nie udaje się z tej samej przyczyny. Trzecie podejście na 210 kg wykonuje poprawnie i zostaje zaliczone przez sędziów, co pozwala wystąpić w następnych bojach.

W wyciskaniu sztangi leżąc również nie idzie według planu. Pierwsza próba na 150 kg zostaje zaliczona. Kolejna na 157,5 kg - spalona, ponieważ rozpoczął wyciskanie przed komendą start (choć bez problemu wycisnął ciężar). W trzecim podejściu już nie udaje się wycisnąć 162,5 kg.

Najlepiej poszedł martwy ciąg, w którym to zaliczył wszystkie trzy podejścia - 255, 265 i 275 kg. Ostatnie podejście jest jego nowym rekordem w tym boju.

- Pomimo niepowodzeń w przysiadzie i wyciskaniu, ostatecznie zostaje szóstym zawodnikiem Pucharu Świata formacji XPC kategorii wagowej OPEN do 100 kg, co można uznać za bardzo dobry wynik - relacjonuje trener i sekretarz UKS Atleta Władysław Niedźwiecki.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.